Search

Ještě před tím, než vám bude ze zimy velké vedro

Velká většina z nás už vyhlíží první jarní dny, ale zima se své vlády ještě stále nechce úplně vzdát a dává o sobě vědět například nočními mrazy i případným sněhem. Na březen to není nic neobvyklého, ale přeci jen už se těšíme na mnohem větší teplo. Jedním z mnoha důvodů jsou i zvýšené finanční náklady na vytápění.

Čím delší zimní sezóna je, tím vyšší náklady za vytápění. Nemusí být šíleně silné mrazy ani dvoumetrové závěje, i při mírné zimě či sychravém klimatu musíme vždy topit. Samozřejmě bychom chtěli, aby nám vyprodukované teplo zůstalo v rodinném domě a neunikalo zbytečně ven, ale je tomu skutečně tak? Nejvíce těchto vzniklých tepelných ztrát  v rodinných domech vzniká u našeho stropu. Vysvětlení je při tom naprosto jednoduché, teplý vzduch je lehčí a tak stoupá vždy nahoru. A když nemáme dostatečně odizolované stropy, topíme slovy našich babiček „pánubohu do oken“, tedy teplo se nám stropem ztrácí z domu přímo ven a s ním i naše peníze. Těmto tepelným ztrátám jednoduše zabrání foukaná izolace, díky které ušetříte až neuvěřitelných 30 % finančních nákladů na vytápění a v létě váš rodinný dům naopak ochrání před nežádoucím tepelným přehříváním.

Její silnou výhodou je snadná a časově zcela nenáročná aplikace, i když pouštět se do ní svépomocí není úplně tak nejlepší nápad. Aplikaci i vše  ostatní kolem nechte raději na odborné společnosti, která má veškeré potřebné vybavení a především mnohaleté zkušenosti. I když to vypadá naprosto jednoduše, zas taková hračka to prostě není. Na předem naplánované místo je izolační materiál dopraven speciální hadicí a z ní se fouká tam, kam je  skutečně potřeba. Všechno ostatní vybavení, zásoba materiálu, pomůcky či technologie jsou venku před rodinným domem na autě. Nepotřebujete tak připravovat jakékoliv lešení, žebříky, balit v obytných prostorech osobní věci do igelitu a nechat si svůj domov změnit ve špinavé staveniště.

Foukání izolace je už za několik málo hodin hotové a nepořádku se bát nemusíte, hadici si pak zaměstnanci zase odnesou zpět do svého auta a vše je hotovo. Použít ji můžete jak u novostaveb i u starších rodinných domů a například i pro opravu staré a nedokonavě položené izolace. Aplikace bez jakéhokoliv nepořádku ale není to jediné pozitivum, které vám foukaná izolace přináší. Jako izolační materiál se používá zejména kvalitní minerální vlna, která je nehořlavá, odolá plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po několika letech od aplikace neslehne a neztratí svůj původní tvar. Díky moderní technologii foukání se materiál dostane do všech zákoutí, do každé škvíry, mezery a narušení povrchu a tak dokonale izoluje bez jakýchkoliv nežádoucích tepelných mostů či chyb, právě proto je tak vhodná pro úplně všechny stropy a konstrukce střech. Foukaná izolace je snadné a zároveň praktické řešení pro ušetření finančních nákladů na celkové vytápění a ochranu vašeho rodinného domu před zimou i přehřátím, podle aktuálního ročního období.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *