Search

Plameňáci, tukani, tropické listy – aneb jak budou motivy džungle slušet vašemu interiéru?

Sníte o exotické dovolené nebo se zkrátka rádi obklopujete pestrostí a energickými barvami? Pak si rozhodně nesmíte nechat ujít nejnovější trend v bydlení, který vše možné i nemožné obléká do pestrobarevného hávu právě probuzené tropické džungle. A čím se nechat inspirovat?

Z pohledu starších milovníků estetiky půjde tak trochu o návrat na retro vlnu. Vždyť rozložité listy monstery nebo barevné postavičky papoušků visící z lustrů byly klasikou již před desítkami let. Díky moderním postupům a technologiím, užívaným třeba při technologii digitálního tisku na textil, se můžete obklopit skutečně realisticky vypadající přírodou. A nezáleží na tom, jestli vám v nákupním košíku zakotví jen drobné dekorační povlaky na polštáře nebo rovnou luxusní povlečení na francouzskou deku!

 

Minimalistická barevnost není IN

Chcete mít doma doma kousek divoké tropické krásy? Pak se rozhodně nebojte odvázat! Upřednostněte syté barvy, výrazné vzory a nebojte se kombinací. Pamatujte si, že pokud vše dohromady spojuje jedno společné téma, nemusíte se obávat přeplácanosti ani kýčovitosti (vyjma skutečných extrémů).

Intenzita proměny je ve vaší režii

Zeptejte se sami sebe, jak chcete, aby váš interiér působil. Jde vám především o kontakt s přírodou? Pak se nebojte sáhnout i po živých doplňcích v podobě tropických palem nebo popínavých rostlin, porůstajících zčásti i nábytek. Chcete navodit spíše jedinečnou letní atmosféru na sezónu? Pak vsaďte na výrazné doplňky, jež dokáží samy sebe „prodat“ i v jinak stroze zařízeném prostoru. Skvělou volbou je například kombinace dekoračních závěsů, povlečení či přehozů se stejným vzorem, který díky sytosti barev doslova září do prostoru.

 

V hlavní roli oblíbený motiv

Nebo vypíchněte oblíbený motiv a protkejte s ním všechny místnosti svého bytu. Atraktivně vypadají třeba pestrobarevní tukani, kteří vám mohou dělat společnost v kuchyni ve formě utěrek a prostírání, v ložnici díky povlečení a v obývacím pokoji pak jako povlak na polštář sedačky. A to zní přece jednoduše skvěle, nemyslíte?

 
Jeden komentář u “Plameňáci, tukani, tropické listy – aneb jak budou motivy džungle slušet vašemu interiéru?

  1. Žaneta M. napsal:

    Povlečení s tukany je teda odvaz. U nás aktuálně frčí motýli. https://www.decodoma.cz/Bavlnene-lozni-povleceni-Butterfly.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *