Search

Jak probíhá rekonstrukce bytového jádra? A na koho se obrátit?

Ve starých bytových jednotkách jsou ještě umakartová koupelnová jádra nevyhovující po estetické, funkční a praktické stránce. I z nevzhledného interiéru se dá vykouzlit moderní bydlení, stačí oslovit společnost zabývající se přestavbami. Kompletní rekonstrukce bytu sice není zrovna nejlevnější záležitost, ale investicí nemovitost nabere na hodnotě.

V rámci renovace se rovnou provádí zcela nová elektroinstalace, protože ta dosavadní není v souladu se současnými normami.

 

Ještě než se zahájí rekonstrukce

Před oslovením společnosti, která provádí rekonstrukce bytového jádra, byste si měli odpovědět na několik základních otázek. Od začátku byste měli vědět, jak by měla koupelna a toaleta vypadat, kolik peněz jste ochotni do změny investovat a kdo bude rekonstrukci provádět. Pokud nemáte cit pro design, ale rádi byste se chtěli ocitnout v moderním bytě, potom doporučujeme obrátit se na bytového designéra. Dokonce některé společnosti realizující rekonstrukce mají svého vlastního designéra, který vám pomůže s návrhem.

 

Rekonstrukce bytového jádra umožní změnit dispozice bytu

Jestliže vám momentální dispozice bytu nevyhovují, protože je například koupelna příliš malá, toaleta příliš velká, potom můžete při rekonstrukci požádat o změnu dispozic. V takovém případě tedy nestačí pouze rekonstrukce koupelny, ale je nezbytné umakartu se zbavit a nahradit ho betonovými prvky. Posune se nenosná příčka tak, aby se uvolnilo místo tam, kde potřebujete.

Při rekonstrukci bytového jádra dochází k bourání, umakartové jádro je odstraněno a jeho místo nahrazuje ytong charakteristický svou lehkostí a snadnou opracovatelností. Obrovskou výhodou je, že při použití ytongu není potřebná malta, protože jednotlivé díly se spojují lepidlem.

V oblasti Frýdku-Místku, Ostravy a Havířova působí společnost MATTES plus, která na českém trhu existuje už od roku 1999.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *