STAVBA

Vyplatí se v Praze koupit dům? Investujte raději do pozemku!

Zatímco situace na trhu s byty se mění pozvolně a v posledních měsících je víceméně stabilní, s domy je to jiná. Zjistěte proč.

Jak vyplývá z aktuálních průzkumů, ceny domů rostou. Důvody jsou podle dostupných dat hned tři:

  1. Ekonomika na vzestupu s sebou přináší zvýšení cen.
  2. Nejen v Praze roste poptávka po domech.
  3. Po mnoha měsících se zastavilo klesání hypoték.

 

Kromě těchto aktuálních faktorů je také nezanedbatelný fakt, že v případě domů na trhu operují nejen developeři, ale také malí podnikatelé a jednotlivci. Ceny se tak mohou měnit ze dne na den a není výjimkou, že dochází k velkým výkyvům.

Se stavbou domu chvíli počkejte

Jak je patrné, v současné době není pro nákup domu nejvhodnější chvíle. To ale neznamená, že byste se měli vzdát vysněného bydlení ve vlastním domě v Praze. Chce to pouze trpělivost.

Společnost Sekyra Group nabízí pozemky a stavební parcely na adresách, jako je například Praha 9. Vybrané pozemky, jak dokládá ceník pozemků Praha 9, si navíc nyní můžete pořídit se slevou více než milion korun.

realizacebydleni_cz_sekyragroup_cz_01

Pak už stačí jen počkat, až ceny domů a stavebních prací opět klesnou.

Pořiďte si pozemek na dobré adrese

Praha 9 a zejména pozemky Dolní Počernice přitom patří mezi nejlukrativnější místa, kde si v Praze můžete postavit nový dům. Přes skvělou dostupnost do centra jsou totiž pozemky obklopeny zelení. Nachází se tu park i golfové hřiště.

realizacebydleni_cz_sekyragroup_cz_02

Není proto divu, že je k dispozici už jen část pozemků z druhé etapy rezidenčního projektu. Stále však můžete vybírat z menších (velikost okolo 350 m2) i větších (až 845 m2). Vybrané parcely lze navíc sloučit.

Stavební parcely Praha 9 jsou připojeny k infrastruktuře s připojovacími body na hranici pozemků a umožňují tak výstavbu domů. Můžete si vybrat z 12 typů nízkoenergetických a pasivních domů na klíč, pokud ale dodržíte územní rozhodnutí, nic vám nebrání ve stavbě domu podle vašich představ.

Související příspěvky

Hizol s.r.o. – specialista na provádění efektivní hydroizolace

redakce

Dají se vazníkové konstrukce na střeše opravdu důkladně zateplit?

redakce

Chcete stát na kvalitě? PROFI am BAU CM, spol. s r.o., Vám jistě pomůže

redakce