STAVBA

Hlavní přednosti foukané izolace: proč se vám vyplatí a o kolik ušetříte?

Současná topná sezóna už by měla dávno předat svou nadvládu, chladnější počasí nás však ale stále nutí udržovat potřebnou komfortní teplotu zatápěním. To se samozřejmě projevuje na součtu celkových nákladů za vytápění, proto se ptáme – je možné ušetřit? Možnost samozřejmě existuje, podívejme se na hlavní výhody, které nabízí foukaná izolace a odhalte kouzlo moderního izolačního systému.

 

Teplý vzduch stoupá vždy vzhůru, proč na to zapomínáme?

Výdaje za vytápění tvoří bezesporu největší položku rodinného rozpočtu a proto každý majitel domu hledá řešení, jak v této oblasti ušetřit. Většina se pak rozhodne pro výměnu oken a dveří, což se neobejde bez finančně nákladného zateplení fasády celého domu. Je to však ale ideální řešení?

Odpověď si dokáže nalézt každý z nás, stačí se jen trochu zamyslet a vzpomenout si na fyzikální zákonitosti, které jsme se učili v hodinách fyziky. Už jako malým školákům nám vysvětlovali, že teplý vzduch stoupá vzhůru. Právě z těchto důvodů je izolace stropu nejdůležitějším kritériem při snaze snížit celkové výdaje za vytápění.

Kvalitně provedená izolační vrstva dokáže udržet produkované teplo v rodinném domě. Společně s tím přichází i snížená potřeba produkce tepla a pak se dostaví i úspory, které mohou dosáhnout až 30 %.

Foukaná minerální izolace poskytuje finančně nenáročné řešení ochrany tepla před jeho únikem konstrukcí domu. Počáteční investice je v porovnání s výměnou oken či zateplením fasády výrazně nižší a návratnost je navíc mnohem rychlejší. Celá realizace se dá zvládnout za jediný den bez jakéhokoliv nepořádku a náročných příprav.

 

Foukaná izolace je hotova do několika hodin

Rychlost a čisté provedení foukané izolace je silnou stránkou tohoto mimořádně účinného systému. Rozhodně není třeba balit nábytek do igelitu a stěhovat svou rodinu na několik dní k sousedům.

Realizace svou činností neomezuje zcela běžný chod domácnosti. Veškerý materiál se do požadovaných prostor vhání přímo ze zásobníku zaparkovaného auta před vaším domem. K přepravě slouží hadice, kterou zvládne obsloužit jediný dělník. Klient tak platí pouze materiál, který skutečně využije přímo na zateplení stropů, aniž by došlo k minimální ztrátě. Izolace se provádí bez lešení a jiných stavebních úprav.

Technologie foukání zajišťuje dokonalé vytvoření souvislé vrstvy bez jediného tepelného mostu. Právě proto dosahuje izolace stropu tímto způsobem tak skvělých výsledků a může váš rodinný rozpočet odlehčit až o 30 % dosavadních výdajů spojených s vytápěním domu.

Minerální vlna, která se aplikuje jako izolant stropu nesléhá a nedeformuje se. Navíc je zcela hypoalergenní, nehořlavá, dokáže odolat plísním i bakteriím a nenasákává žádnou vodu. Díky těmto skvělým vlastnostem vám bude sloužit v neměnném měřítku i za několik let.

 

Foukaná izolace má výhody nejen v zimě, ale i v létě

Foukaná izolace se dá dokončit do několika málo hodin od zahájení operace pod taktovkou jediného zkušeného řemeslníka. Ten vám dokáže předat dokončené dílo bez nepořádku a nutnosti složitých příprav. Izolace se tak stává nedílnou součástí konstrukce domu od prvního okamžiku dokončení a okamžitě snižuje náklady za vytápění. V zimní sezóně vám pomůže ušetřit náklady až o třetinu, protože snižuje úniků tepla z domu, a v letní sezóně chrání obytné místnosti před nežádoucím přehřátím.

Na první pohled obyčejná izolace stropu tak dokáže zajistit celoročně přijatelné klimatické podmínky v podkrovních místnostech a poskytnout účinnou ochranu před únikem tepla v největších mrazech.

Související příspěvky

Jak zateplit střechu mezi a pod krokvemi?

redakce

Deska Egger Ergo Board

redakce

Hydroizolace šikmých střech je základ

redakce