OSTATNÍ

Systémy na ochranu zboží – existující druhy a možnosti

Systémy na ochranu zboží se staly neoddělitelnou součástí všech menších či větších kamenných prodejen. Jejich úkolem je chránit zboží proti krádeži. Podle průzkumu se dá při vhodném použití systémů počet krádeží snížit až o 60%.

Tyto systémy dělíme podle způsobu použití rozdělit do tří základních skupin.

  1. Mechanické zábrany – zde najdeme různé stojany, ke kterým jsou výrobky mechanicky připevněny nebo uzamykatelné vitríny. Nejčastější použití těchto systému najdeme u drobné elektroniky, např. fotoaparáty či videokamery.
  2. Pozorovací – mezi pozorovací systémy patří zrcadla či kamerové systémy, konkrétně ty, u kterých potřebujeme pověřenou osobu, která bude sledovat monitory.
  3. Poplašné systémy – tyto systémy při nesprávné manipulaci se zbožím spustí poplach. Výhodou je, že není potřeba osoba, která by celou provozní dobu dané prodejny sledovala monitor či zrcadla.

Systémy dělíme na dvě další podskupiny

  • Kontaktní – princip činnosti těchto systémů je založen na přerušení elektrického obvodu a poklesu elektrického proudu v obvodě (smyčková ochrana).
  • Bezkontaktní – nepotřebují žádný fyzický kontakt s anténou, protože jsou založeny na principu narušení elektromagnetického pole, které se nachází mezi dvojicí antén (EM systémy, AM systémy a RF systémy)

Využijte bohatých zkušeností firmy RAZAK SECURITY SOLUTIONS, vyberte s jejich pomocí vhodný systém na ochranu zboží (EAS) a zabezpečte tak své zboží a zisky i Vy!

Související příspěvky

Dodejte vaší kuchyni rustikální vzhled pomocí výrobků z kamene a dřeva

redakce

Ploty z lícových cihel. Vznešená elegance s výjimečnými vlastnostmi

redakce

Akce Kulatý stůl techniků opět posouvá kvalitu dřevostaveb

redakce