OSTATNÍ

Jaké speciální vlastnosti mohou být u podlahových materiálů žádány?

 

Kvalita a odolnost jsou nejvyhledávanějšími parametry při výběru podlahové krytiny do všech místností. Ovšem podlahy jsou vybírány také podle jiných parametrů, než je jen odolnost a kvalita. Druh speciálních vlastností záleží na způsobu a místě využití podlahy. Jednou ze speciálních vlastností podlahových materiálů může být také požadavek na zajištění odvodu elektrostatického náboje.

 

Kde se takové podlahy využijí a kde je hledat?

Podlahy s požadavkem na zajištění odvodu elektrostatického náboje mohou být využity v mnoha odvětvích. Zejména tam, kde elektrické pole dosahuje vyšších hodnot. Může se jednat o místnosti v nemocnicích (zejména rentgenová pracoviště), pracoviště s výpočetní technikou, elektrické rozvodny, místa se zvýšeným nebezpečím výbuchu, lakovny s nanášením nátěrových hmot v elektrickém poli a mnoho dalších. Přesně pro tyto potřeby vyvinula společnost Fatra a.s. podlahový materiál, který disponuje vlastnostmi na odvod elektrostatického náboje. Jedná se o homogenní podlahové krytiny Elektrostatik a Dynamik.

 

 

Elektrostaticky vodivá podlaha a antistatická podlaha

I podlahové materiály s těmito vlastnostmi se dělí do dvou skupin. První z nich je podlahovina elektrostaticky vodivá, která se využívá v případech, kdy je požadavek na svodový odpor podlahy Rv £ 106W. Těchto parametrů dosahuje podlahovina Elektrostatik. Podlahovina Dynamik může být ovšem využívána i v případech, kdy je požadavek na svodový odpor podlahy Rv £ 109W. Tato skupina je také označována, jako podlahy staticky disipativní. Klasifikace je podle EN 14041 a EN 1081.

 

Kompletní informace a nabídku podlahových materiálů Fatra a.s. najdete na www.fatrafloor.cz.

 

Související příspěvky

Nábytek od SEDNISI.CZ Vám dovolí zapomenout na únavu

redakce

Letošní ročník veletrhu Střechy Praha je minulostí! Jaké produkty oslnily?

redakce

Objevte výhody páskovaných šroubů

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.