OSTATNÍ

Jaké speciální vlastnosti mohou být u podlahových materiálů žádány?

 

Kvalita a odolnost jsou nejvyhledávanějšími parametry při výběru podlahové krytiny do všech místností. Ovšem podlahy jsou vybírány také podle jiných parametrů, než je jen odolnost a kvalita. Druh speciálních vlastností záleží na způsobu a místě využití podlahy. Jednou ze speciálních vlastností podlahových materiálů může být také požadavek na zajištění odvodu elektrostatického náboje.

 

Kde se takové podlahy využijí a kde je hledat?

Podlahy s požadavkem na zajištění odvodu elektrostatického náboje mohou být využity v mnoha odvětvích. Zejména tam, kde elektrické pole dosahuje vyšších hodnot. Může se jednat o místnosti v nemocnicích (zejména rentgenová pracoviště), pracoviště s výpočetní technikou, elektrické rozvodny, místa se zvýšeným nebezpečím výbuchu, lakovny s nanášením nátěrových hmot v elektrickém poli a mnoho dalších. Přesně pro tyto potřeby vyvinula společnost Fatra a.s. podlahový materiál, který disponuje vlastnostmi na odvod elektrostatického náboje. Jedná se o homogenní podlahové krytiny Elektrostatik a Dynamik.

 

 

Elektrostaticky vodivá podlaha a antistatická podlaha

I podlahové materiály s těmito vlastnostmi se dělí do dvou skupin. První z nich je podlahovina elektrostaticky vodivá, která se využívá v případech, kdy je požadavek na svodový odpor podlahy Rv £ 106W. Těchto parametrů dosahuje podlahovina Elektrostatik. Podlahovina Dynamik může být ovšem využívána i v případech, kdy je požadavek na svodový odpor podlahy Rv £ 109W. Tato skupina je také označována, jako podlahy staticky disipativní. Klasifikace je podle EN 14041 a EN 1081.

 

Kompletní informace a nabídku podlahových materiálů Fatra a.s. najdete na www.fatrafloor.cz.

 

Související příspěvky

V jakých odvětvích se vyplatí najít odborníky na výškové práce?

redakce

Systémy na ochranu zboží – existující druhy a možnosti

redakce

Moderní obklad kuchyní a koupelen? Jednoznačně mozaiky!

redakce