Nezařazené

Dodejte vaší kuchyni rustikální vzhled pomocí výrobků z kamene a dřeva

Rustikálně, neboli venkovsky zařízená domácnost navozuje dojem starých, jednodušších časů a vytváří přátelskou, srdečnou atmosféru. Rustikální styl evokuje poctivě odvedenou řemeslnou práci s přírodními materiály.

Rozhodně ale nemusíte mít právě statek na vesnici se starými kamny, i v panelákovém bytě si s trochou šikovnosti můžete vytvořit útulnou, domáckou atmosféru plnou sytých, teplých tónů dřeva a kamene. Dopomoci vám k tomu mohou kuchyňské doplňky od značky Kesper.

Vše tkví v detailech

Nic neprovoní domov tak dokonale, jako vůně čerstvě upečeného chleba. Abyste ho měli kde skladovat, můžete si vybrat z různých rustikálních ošatek a košíků na chleba, které jsou vyložené decentními textiliemi, chránícími pečivo před okoráním. Jednoduchý, léty prověřený design přinese do vašeho domova kapku rustikálního stylu.

Základní materiál: dřevo

Podstatným prvkem rustikálního stylu jsou výrobky z masivního dřeva. Nemusíte ale hned běžet k truhláři, posloužit vám mohou výrobky s jednoduchými liniemi z bambusového dřeva, které se vyznačuje svou odolností a charakteristickou strukturou. Při zařizování kuchyně se vám může například hodit praktický zásobník na příbory, který můžete roztáhnout do požadované velikosti. Naprostou nutností jsou pak mlýnky na pepř a sůl, které v sobě kombinují tóny bambusového dřeva a vysoce odolný keramický mlecí mechanismus.

Mezi základní vybavení kuchyně patří také praktické dřevěné prkénko, které vzdává hold jednoduchosti a zároveň vysoké praktičnosti – díky drážkám jej můžete pohodlně zapřít o desku stolu, takže vám prkýnko nebude při krájení ujíždět pod rukama. Jakmile dovaříte, možná se se svým výtvorem budete chtít pochlubit a zanést ho své drahé polovičce do postele. K tomu budete potřebovat i správný servírovací stolek, který si může pohodlně rozložit na nohy a pustit se do jídla.

Robustní výrobky z kamene

V žádné kuchyni by neměl chybět bytelný hmoždíř s tloučkem, ve kterém si připravíte ty nejlepší směsi koření a bylin, abyste své kuchařské umění pozvedli na zcela novou úroveň. Do drcení a rozmělňování koření je potřeba se pořádně opřít, je proto důležité mít tu správnou oporu a zároveň mít jistotu, že si hmoždíř neponičíte. Volte proto robustní hmoždíře z kamene – nejčastěji se setkáte s hmoždíři z tmavé nebo světlé žuly. Dává to smysl – žula je mnohonásobně tvrdší než například mramor a výborně se tak hodí pro drcení tvrdých přísad.

K opravdu stylovému servírování vám pak dopomůže stylová břidlicová deska či prkénko, na které se každý pokrm nádherně vyjímá. Deska je nahrubo opracovaná a byly u ní ponechány přirozené tvary kamene, aby se docílilo maximální autenticity.

Pokud jste se rozhodli vybavit si svůj domov v rustikálním stylu, nyní vám již nic nestojí v cestě při realizaci vašeho snu. I drobnými doplňky je možné mistrně vytvořit domáckou, útulnou atmosféru, ve které se budou všichni členové domácnosti cítit dobře.

Související příspěvky

Jak převézt kola na dovolenou? Pořiďte si praktický střešní nosič

redakce

Prostor u bazénu je ideální k vytvoření relaxační zóny na zahradě

redakce

Jak funguje pojištění pohledávek a pro koho je vhodné?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.