ZAHRADA

Jen správně navržená zahrada se stane dokonalým místem relaxace

V posledních letech tráví čím dál více lidí spoustu času na svých zahradách. Není divu, právě odpočinek na lehátku pod rozkvetlou jabloní přináší klid tělu i duši. Jenomže jen málokdo si uvědomuje, že je zahradní architektura a péče o zeleň náročná disciplína.

Každý vlastník zahrady moc dobře ví, že zahrada je nejen místem odpočinku, ale i tvrdé dřiny. Rostliny na záhonech, keře v okrasné zahradě, stromy v sadu i všudypřítomný trávník potřebují pravidelnou péči a údržbu. Pokud byste se o ně přestali na pár týdnů starat, zbyly by vám oči pláč.

Víte, kde nasadit stromy a keře?

Většina z nás má růžové brýle a zpočátku si neuvědomuje, co všechno s vlastnictvím zahrady souvisí. Nevhodně nasazené stromy a keře mohou způsobit více škody než užitku. Nováčci totiž nemyslí na to, že stromy jednou vyrostou, zabrání výhledu, padá z nich listí na terasu a podobně. Bez zkušeností je laik ztracený, a proto by se měl obrátit na speciality. Zahradní architektura je důležitá, profesionálové ví, jaké zákonitosti by se měly na zahradě dodržovat. Jakmile navštíví vaši zahradu, udělají si o ní obrázek a posléze představí návrh. Samozřejmě, že můžete mít nějakou představu. Nicméně v rukou odborníků společnosti Bened působící zejména na Moravě nebude vypadat vaše zahrada jako přírodní labyrint či prales.

Zahrada na klíč

Moderní doba přináší mnoho možností. Když oslovíte zkušenou firmu zabývající návrhy a realizacemi zahrad, neprohloupíte. Nejenže vám ji upraví podle vašich představ, dokonce se postará o následnou údržbu. Ruku na srdce. Dnes není času nazbyt a lidé jsou dlouho v práci. Když už mají chvilku, tak se věnují především rodině. Vy už tedy přijdete k hotovému a můžete si užívat sluníčko, koupání v bazénu a ochutnávat plody z malinovníku či ostružiníku. Využijte volný čas smysluplně a nechte dřinu na zahrádce odborníkům.

Související příspěvky

Osvětlete si zahradu

redakce

WPC terasy – dokonalé spojení pevnosti a příjemného vzhledu

redakce

Kvalitní venkovní lavičky od Kovo Art

redakce