INSPIRACE

Výběr PVC podlahy

PVC podlahy jsou v současné době trendy podlahovou krytinou, která si na svou stranu získala velké množství příznivců, kteří si libují zejména ve funkčnosti, praktičnosti a snadné údržbě.

PVC podlahy byly dříve často používány v panelových bytech. Díky výrazné inovaci se PVC podlahy zdokonalily nejen ve své kvalitě, ale také designu. PVC podlahy jsou nyní moderní a splňují nároky dnešní společnosti.

 

Proč si vybrat PVC podlahu?

PVC podlahy se vyrábí ze syntetických materiálů v různých barevných provedeních a dekorech. Vybrat si můžete přesně takové PVC, které se hodí do vašeho interiéru. Důvodů, proč zvolit takovou podlahu, je několik. PVC podlahy jsou antialergenní, teplé, odolné, snadno se udržují a dají se použít v různých prostorách.

PVC podlah se ale vyrábí několik druhů, a tak je důležité zvolit takovou podlahovou krytinu, která bude odpovídat zvolenému prostředí.

 

Druhy PVC podlah

1. Homogenní

Homogenní PVC je tvořeno jedno jednou vrstvou probarvené hmoty. Při opotřebení pak není vidět ošoupání. Homogenní PVC se vyrábí jednobarevné nebo melírované a hodí se do extrémně zatížených prostor, průmyslových objektů, škol, nemocnic, obchodních domů.

 

2. Heterogenní

Strukturu heterogenních PVC podlah tvoří tři vrstvy. Vrchní vrstvu si můžete vybrat v různých barevných variacích, vzorech a dekorech. Heterogenní PVC podlahy se mohou hodit do domácností i do prostor s vyšším stupněm zátěže.

 

Zátěžové stupně

1. Měkčené PVC

        hodí se do domácností pro místnosti s menším zatížením: ložnice, dětské pokoje

        střední vrstvu tvoří pěna, PVC je tak na dotyk měkké a teplé

        většinou se nedoporučuje použití v kombinaci s podlahovým vytápěním

        Pod těžkým nábytkem mohou vznikat protlaky

2. Zátěžové PVC

        v domácnostech je vhodné do obývacích pokojů, chodeb, předsíní

        dá se využít také v komerčních objektech

        odolá nadměrnému provozu se zvýšeným pohybem osob

        snese i podlahové vytápění

 

Forma PVC podlahy

a) Role

PVC podlahová krytina v roli se dá sehnat v různých šířích. Pokud zařizujete podlahu do více místností, tak se doporučuje nakoupit celý materiál z jedné role. Barevný odstín může být u každé role nepatrně odlišný.

 

b) Vinyly (lamely)

Vinyly jsou moderní formou PVC podlahy. Lamely mohou imitovat dřevěné parkety nebo palubky. U vinylu je o něco vyšší pořizovací cena než u PVC v roli.

 

 

Pokládka PVC podlahy

U pokládky PVC podlahy velmi záleží na tom, aby byl spodní povrch dokonale vyrovnán, uhlazen a zbaven všech nečistot, kamínků a dalších nerovností. Pro zajištění kvalitní pokládky PVC podlahy je nezbytné podlahovou krytinu přilepit.

PVC podlahy se dají sehnat za velmi příznivé ceny, při kalkulaci je nutné brát v úvahu ale také vyšší prořez, než tomu bývá například u laminátových podlah. Pokud máte podkladový povrch hodně poškozený a hrbolatý, může být vyrovnání problematické a je třeba počítat s nákladem navíc na práci spojené s vyhlazování povrchu.

 

Nevýhody PVC podlah

PVC nepatří mezi luxusní podlahové krytiny, jako jsou třeba podlahy dřevěné. Někomu může u PVC podlah vadit, že se jedná o nejvíce umělou podlahovou krytinu, kterou lze pořídit. Negativem může být i nárok na perfektně upravený podkladový povrch, vyšší prořez nebo nižší životnost.

I když PVC podlahy nejsou tolika exkluzivní, mají přesto své nesporné výhody. Pokud sháníte odolnou podlahu za rozumné peníze s praktickými vlastnostmi, bude pro vás PVC podlaha tou pravou

Související příspěvky

Vánoce s UNIS-N

redakce

Skleněné posuvné dveře – nejčastější volba architektů do moderních interiérů!

redakce

Nároky na české kuchyně se neustále mění. A jaké jsou ty vaše?

redakce