DŮM

Architekti musí při návrzích projektů myslet i na vhodné zakomponování stínící techniky

Práce architektů a architektonických studií při návrzích nových rodinných domů je opravdu složitým činem, který zvládnou jen ostřílení profesionálové ve svém oboru. Architekti by totiž měli myslet na veškeré detaily na stavbě a všechny prvky, které budou ovlivňovat následný komfort bydlení. Mezi tyto prvky se řadí také správné zakomponování stínící techniky do staveb. Domácnosti musí mít možnost nastavení optimálního světelného komfortu a proto by se na stínící techniku rozhodně nemělo zapomínat.

 

Druhů je opravdu hodně a každá stavba má svá specifika

Architektonické studio má při plánování stínící techniky na novostavby na výběr z mnoha možností. Druhů stínící techniky je na trhu opravdu mnoho. Každá stavba má ale svá specifika a hodí se k ní jiný druh. Velmi záleží také na zákazníkovi, zda v oblasti stínící techniky bude preferovat spíše design nebo funkčnost. Některé druhy stínění mohou mít skvělý design, ale nemusí mít tak širokou možnost využití a samozřejmě to platí i naopak. Správně vybrat stínící techniku je výzvou pro opravdu zkušeného architekta. V architektonickém studiu KYZLINK architects & interior jsou si samozřejmě důležitosti stínící techniky vědomi. Na svém kontě mají architekti KYZLINK za téměř 20 let své působnosti mnoho projektů, ve kterých byla stínící technika úspěšně použita.

 

Přehled nejvyužívanějších druhů stínící techniky

  • Interiérové vodorovné žaluzie jsou ještě stále nejvyužívanějším druhem stínící techniky u nás. Stále častěji ale architekti přecházejí od obyčejných hliníkových šedivých lamel alespoň na barevné nebo dokonce dřevěné a bambusové. Přírodní materiály jsou totiž žádané.
  • Svislé žaluzie najdou využití zejména na velkých prosklených plochách. Díky látkovému materiálu je u tohoto typu stínění velká možnost kreativity vzorů.
  • Exteriérové žaluzie se instalují z vnější strany na okenní římsu. Jsou většinou vyrobeny z hliníku a tak skvěle odolávají vnějším vlivům. Navíc s pomocí venkovních žaluzií můžete skvěle regulovat i klima v interiéru.
  • Venkovní rolety nabízí velmi podobné výhody, jako venkovní žaluzie. Regulovat světlo je ale možné jen částečným stažením rolet. Ty světlo nepropouští.
  • Markýzy se v dnešní době nevyužívají jen jako produkt pro zastínění teras a balkónů, ale také pro stínění domácnosti. I zkušení architekti je využívají stále více. Dokonce v dnešní době na trhu najdete i markýzy na pergoly nebo na zimní zahrady.

 

Více informací najdete na www.kyzlink.com

 

 

Související příspěvky

Zajistěte svému domu moderní zastínění oken

redakce

Solární ventilace společnosti PAVLŮ – Complex, s.r.o. dokáží i v zimě větrat bez úniků drahocenného tepla

redakce

Vily Diamantica jsou luxusní domy v Praze 5

redakce