Search

Vybavení obývacího pokoje: Co všechno je třeba si promyslet?

Ptáte se, jaká je nejdůležitější a v podstatě ústřední místnost jakéhokoli interiéru? Odpověď je jednoznačná. Obývací pokoj. Jestliže někde odpočíváte, sedíte u televize anebo s přáteli, pak je to právě zde. I proto byste se měli cítit maximálně příjemně. Pohodovou atmosféru vykouzlíte nejen elegantní výmalbou a sladěním všech barevných detailů, ale především originálním kvalitním vybavením. Na co všechno se soustředit? To si povíme v následujících řádcích.

 

Elegantní a funkční sedací souprava

Krásná sedací souprava dokáže upoutat pozornost prakticky ihned poté, co člověk do obývacího pokoje vstoupí. Brát v potaz je zapotřebí při jejím nákupu hlavně maximálně bytelnou konstrukci, pohodlnost sezení a v neposlední řadě i barevný odstín potahové látky. Ten by měl ladit s dalšími částmi obývacího pokoje. Myslete i na praktické vlastnosti. Výbornou volbou je rozkládací sedací souprava nabízející jak pohodlí, tak i možnost poskytnutí prostoru pro spaní návštěvě, jež se zdrží do pozdních nočních hodin. V neposlední řadě myslete také na odolnost potahové látky. V domácnostech s malými dětmi a domácími mazlíčky se třeba taková kůže určitě nevyplatí.

 

Velké obývací stěny jsou minulostí

Mezi poměrně často diskutovanou tematiku na mnohých blozích a v časopisech o bydlení je existence obývací stěny. Doby, kdy právě tato velká prosklená skříň byla dominantou obývacího pokoje, jsou již dávno minulostí. Dnešním trendům velí minimalistické pojetí. Několik skříněk, obrazovka uchycená ve zdi a pár doplňků úplně postačí.

 

Co dalšího brát v potaz?

Určitě se soustřeďte i na volbu dalšího nábytku. Knihovny a šatní skříně už dnes do obývacího pokoje nepatří. Spíše se vyplatí dbát na volbu správného konferenčního stolku. Moderní prosklené nebo kovové variace vypadají hodně nadčasově. Když se celý interiér doplní o tapety, obrazy a jiné drobnosti, sladíte jej dokonale. Podívat se jak po nábytku, tak i doplňcích můžete v eshopu Zlutahala.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *