ZAHRADA

Sezonní a celoroční zimní zahrada – v čem se liší?

Příjemné a přirozené propojení s okolní přírodou – tak by se dal charakterizovat nejčastější důvod, proč si lidé ke svým domům pořizují zimní zahrady. I když jejich název tvrdí opak, v zimní zahradě nemusí být ani jedna rostlina, a přesto udělá svým majitelům spoustu radosti. Proč se však připravovat o společnost zelených přátel tam, kde mají pro svůj růst ideální podmínky?

V zásadě lze tento typ přístaveb rozdělit na dva druhy: zimní zahrady sezónní a zimní zahrady celoroční. Obě mají své výhody i nevýhody, záleží tedy jen na vás, jak si svůj komfort a nerušený odpočinek představujete.

Zimní zahrady sezónní jsou levnější a dostupnější. Dokáží si poradit se zastíněním sluncem rozpálených verand a poskytnou i zázemí pro sychravé letní dny. Takto vám však mohou posloužit jen po malou část roku. Kvůli absenci zateplení se totiž v chladných měsících hodí tak maximálně pro bezpečné zimování zahradního nábytku.

Celoroční zimní zahrady dokáží uspokojit i náročnější zákazníky. Plnohodnotně nahradí další místnost domu a mohou se tak stát třeba stylovým obývacím pokojem, který lze v létě přirozeným způsobem propojit se zahradou. Líbit se tu bude i mnoha exotickým rostlinám, které se díky dostatku světla a optimální teplotě po celý rok stanou příjemným relaxačním prvkem pro tělo duši. Celoroční zimní zahrady také dokáží v zimě udržet uvnitř domu tolik potřebné teplo a brání jeho nadměrným ztrátám.

Zimní zahrada svépomocí

Oba typy zimních zahrad si můžete postavit svépomocí. V e-shopu HOBBYTEC.CZ najdete levná stavebnicová řešení z tuzemské i zahraniční produkce. Důraz je kladen na kvalitu a dlouhodobou užitnost za přijatelnou cenu. Ty nejlevnější modely proto preferují především funkčnost, zatímco designové zimní zahrady přispějí svým dílem i k estetice domu a okolního prostranství. Záleží jen na vás, jaká řešení momentálně preferujete. Na kvalitní provedení a jednoduchou obsluhu se však můžete spolehnout ve všech případech.

Související příspěvky

Samozavlažovací truhlíky pro snadnější pěstování

redakce

Zahradní jezírko může ozdobit i vaší zahradu

redakce

I venkovní plochy a zahrady by měly být osvětlené

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.