INSPIRACE

Vchodové dveře jsou naší vizitkou

Je jedno, zdali jde o vchodové dveře do bytu nebo do domu. Každý je vidí a všichni nás podle nich posuzují. Mají tedy vedle svých funkčních vlastností, jako jsou izolace před chladem a bezpečnost, i funkci sociální. Jsou prostě naší vizitkou.

 

Jak správně vybrat vchodové dveře do domu a do bytu?

Dveře do domu

Velký rozdíl je mezi výběrem vchodových dveří venkovních a vnitřních. Venkovní vchodové dveře, tedy ty do domu, jsou obvykle vystaveny různým povětrnostním vlivům. Musí jim odolávat, a to výběrem konstrukčního materiálu (nesmí se kroutit působením vlhkosti ani sesychat působením tepla), ale i povrchové úpravy. Ta musí být navíc i UV odolná. Mnohdy se však u nich méně řeší různé bezpečnostní prvky. To proto, že možností pro vniknutí do domu je více – skrz zadní vchod i níže položená okna. Ochranu objektu – domu, ale i zahradních přístaveb, je proto vhodné řešit jinými způsoby. Bezpečnostní dveře do domu nás samy o sobě neuchrání.

 

Bytové dveře

Dveře do bytu, čímž myslíme vchodové dveře do bytu v bytovkách a činžovních domech, jsou na tom zcela opačně. S deštěm ani sluncem se nepotkají, zato potřebují byt dokonale chránit právě před zloději. Dveře jsou totiž nejčastějším místem, kudy se do domu dostanou zloději. Okna jsou obvykle problematická pouze v nižších patrech, a ta lze zajistit levnou bezpečnostní signalizací.

Skvělého průvodce, jak vybrat správné dveře, najdete na stránkách firmy ERKADO. Dveře ERKADO nabízí řešení jak pro byty, tak pro rodinné domy. A nejen ty venkovní. U firmy máte možnost velkého výběru různých rozměrů dveří, bezpečnostních prvků, konstrukčních řešení, povrchových úprav, barev, designu, tepelné izolace i dalšího specifického vybavení.

 

Kvalitní designové dveře EKADO

Obrovská škála tvarů, povrchových úprav a barev dělá z ERKADO dveří univerzální řešení pro byty i domy všech stylů. Firma nabízí rovněž různé možnosti prosklení dveří. Současně si lze vybrat dveře bezpečnostní v třídách BT2 a BT3, i dveře protipožární.

Související příspěvky

Kontinentální postele – dopřejte si pohodlí a zdravé spaní v jednom

redakce

VYBAVTE SI DOMOV STYLOVĚ! INSPIRACI ZÍSKÁTE NA OČEKÁVANÉM VELETRHU FOR INTERIOR

redakce

5 kroků, jak postupovat při výběru kuchyně

redakce