INSPIRACE

Chcete se stát méně závislí na fosilních palivech?

Závislost na fosilních palivech je v dnešní době maximální a v oblasti vytápění se tato skutečnost projevuje nejvíce! Pokud domácnost vytápíte pomocí plynu možná i vás trápí situace v Rusku a na Ukrajině, ze které pramení nejistota. Kohouty u plynovodů se mohou zavřít ze dne na den a vaše domácnost zůstane bez vytápění. I pokud vytápíte dřevem jsou starosti s jeho sháněním a přípravou stále větší a při vytápění elektrickým proudem jsou zase zbytečně vysoké výdaje. Naštěstí existují způsoby, jak při vytápění snížit náklady.

 

Řešením jsou tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou v oblasti vytápění rodinných domů v současnosti stále hledanějším produktem. Dokáží snížit nejen výdaje za vytápění, ale dokonce snižují i závislost domácností na fosilních palivech. Dokáží objekt vytápět díky teplu, které čerpají z volně a zdarma dostupného okolí. Dokáží čerpat energii ze vzduchu, vody u i ze země. Můžeme tedy rozlišovat 3 typy tepelných čerpadel. Jedná se o tepelná čerpadla vzduch-voda, země-voda a voda-voda.

Jak se mění energie na teplo?

Tepelné čerpadlo ze vzduchu, vody nebo země čerpá nízkopotenciální teplo a zachycuje jej v chladivu. Jeho součástí je i kompresor, který chladivo stlačí a tím pádem výrazně zahřeje. Ohřáté chladivo se pak využívá k ohřevu TUV nebo vytápění interiéru. Na vytápění se díky tomu dají ušetřit i tisíce ročně. Záleží na druhu a kvalitě čerpadla. Navíc na nákup tepelných čerpadel lze využít i dotace z program Zelená Úsporám a dalším bonusem je také získání speciální sazby elektřiny.

 

Porovnáním parametrů zjistíte, který model je pro vás nejlepší!

Každý typ tepelného čerpadla má jiné přednosti a parametry. Ty byste měli znát, abyste dokázali pro svůj objet vybrat ten nejvhodnější druh. Rozhodně se vyplatí vybírat u výrobců, kteří disponují všemi druhy tepelných čerpadel, aby vám poskytli opravdu objektivní informace. Největším český výrobcem tepelných čerpadel s rozsáhlou dodavatelskou sítí montážních firem jsou čerpadla Hotjet.

Na stránkách www.hotjet.eu najdete také kompletní popis jednotlivých typů čerpadel společně s jejich přednostmi i zápory.

 

 

Související příspěvky

Nejžhavější designové trendy na rok 2020 prozrazuje interiérová designérka Anke Glut

redakce

Nábytek z masivu – opravdová kvalita

redakce

Jste sami sebou?

redakce