INSPIRACE

Při práci se musíte cítit pohodlně a hlavně bezpečně

Pokud vás živí manuální práce nebo je manuální práce vaším koníčkem, je pohodlí a bezpečí hlavními předpoklady pro správnou činnost. Nezáleží na tom, jaký druh práce vykonáváte. Na každý druh práce musíte být oblečen odpovídajícím způsobem. Pokud by vás pracovní oděv omezoval, nemůžete spolehlivě pracovat. Pokud se v něm necítíte bezpečně, nastává stejný problém. Základem je tedy správné pracovní oblečení.

 

Pracovní oděvy vybíráme podle druhu vykonávané činnosti

Na každý druh práce je třeba vybrat také odlišné pracovní oděvy. Zejména se výběr odvíjí od náročnosti práce a prostředí. Samozřejmě, že nejvyužívanějším pracovním oblečením jsou montérky. Ale i v této oblasti je výběr velmi pestrý. Situace již není taková, jako bývala dříve, když na trhu byly 2 druhy montérek v pěti základních barvách a s těmi jsme si museli vystačit. Dnešní výroba montérek probíhá za přísných pravidel, je dodržována kvalita a vyrábí se v mnoha typech a druzích. Každý pracovník si může vybrat takový druh pracovního oblečení, který bude dokonale splňovat jeho potřeby. Výjimkou v dnešní době nejsou ani montérky se zvýšenou odolností proti požáru, lesnické montérky, reflexní montérky nebo pracovní vesty. Kompletní sortiment pracovních montérek najdete ZDE.

 

Nesmíte zapomínat ani na boty

Pracovní obuv je také velmi důležitá, především pro ochranu. Pokud na stavbě budete chodit v teniskách, nejenže nebudete mí nohy v teple a v suchu, ale také nebudou dostatečně chráněné. V dnešní době je také pracovní obuv rozdělena podle druhu vykonávané práce. Velký výběr v kategorii pracovní obuvi nabízí ELSTROTE spol. s r.o. V sortimentu tohoto výrobce najdete pracovní boty i montérky mnoha typů. Boty můžete vybírat pod kotníky i s ochranou kotníků. Podle druhu práce je pracovní obuv rozdělena do kategorií lesnické, farmářské, ochranné, gumové, do mokrých prostor, pro časté chození a do mnoha dalších. Sortiment je veliký, stačí si jen vybrat.

Související příspěvky

4 nápady, s kterými si zkrášlíte domov téměř zadarmo

redakce

Jídelní židle by měly být pohodlné a kvalitní

redakce

Revoluce v mytí oken

redakce

1 komentář

Vaše Eva 31. 10. 2022 at 12:25

Pracovala jsem nějakou dobu na stavbě a tam je vždy velký problém s dostatkem tekutin, to vám řekne asi každý. Proto jsem si s sebou vzala filtrační konvici a už jsem přestala kompletně používat ty PET lahve. Fakt to jednak lezlo do peněz a na druhou stranu kousek od nás tekla řeka. Navíc šlo o horský potok.

Diskuze je uzavřena.