INSPIRACE

Rekonstrukce kuchyně – jak na ní?

Přemýšlíte už nějakou dobu nad rekonstrukcí kuchyně, neboť Vaše stará kuchyň je nevzhledná, poškrábaná a už neplní svoji funkci. Pak je vhodná doba na její rekonstrukci. Co však taková rekonstrukce kuchyně obnáší?

 

Co rekonstrukce kuchyně obnáší?

Rekonstrukce kuchyně neznamená pouze demontáž staré kuchyňské linky. S rekonstrukcí je též spojeno odstranění původní podlahové krytiny, veškerých obkladových ploch, úprava rozvodů elektřiny, vody a plynu, vymalování, instalace nové podlahy i kuchyňské linky či pořízení důležitých kuchyňských spotřebičů.

 

Příprava a plánování

Ještě než se však do rekonstrukce kuchyně vrhnete, nejprve si promyslete, jak by vůbec nová kuchyň měla vypadat, co byste v ní vše chtěli mít a jaké by mohlo být rozmístění. Je velice důležité udělat si určitou představu, protože Vám to pomůže ujasnit si, co od rekonstrukce chcete a zabráníte tak případnému zklamání, kdybyste vše nechali na firmě.

Při plánování berte v potaz prostorové možnosti Vaší kuchyně na míru, velikost a dispoziční umístění. Kuchyně by se měla poskládat tak, aby se v ní dobře a pohodlně vařilo a vše na sebe logicky navazovalo. Pro pohodlnou práci v kuchyni se doporučuje řadit kuchyňské pracovní zóny takto:

  • chladnička a skříň na potraviny
  • odkládací plocha
  • dřez s odkapávacím prostorem
  • odkládací plocha
  • sporák
  • odkládací plocha


Tip: Doporučujeme Vám si všechny poznatky a nápady sepsat. Nejenom že si díky seznamu budete vše pamatovat a na nic nezapomenete, ale také pokud se vydáte do studia kvůli návrhu kuchyně, sepsané požadavky a přání poslouží také jako zadání firmě, která Vám na základě toho poradí, vypracuje cenovou nabídku a rozepíše celkové úpravy.


 

Zaměření kuchyně

Aby Vám firma mohla vypracovat návrh kuchyně, bude zapotřebí dodat celkové rozměry místnosti. Zaměření kuchyně musí obsahovat půdorys se všemi členitostmi. To znamená, že z návrhu musí být jasné, kde jsou umístěna okna, dveře a další výklenky. Zaměřená by měla být také topná tělesa, rozvod vody, elektřiny a kanalizace, které mohou mít vliv na navrhování kuchyně.

 

Výběr a návštěva studia

Pokud máte jasnou představu ohledně nové kuchyně a potřebné rozměry, je dobré vybrat si takovou firmu, která se specializuje na návrhy a rekonstrukce. Firma či studio vám totiž pomohou s tím, aby kuchyň byla nejenom na pohled krásná, ale také praktická. Na základě Vašich přání, požadavků a jejich rad se vypracuje návrh, jak by kuchyně v závěru vypadat.

 

Návrh kuchyně

Kuchyň obecně patří k nejsložitějším místnostem co se týče navrhování. Je to proto, že se musí při návrhu kuchyně akceptovat nejenom přání a požadavky zákazníka, ale také celková velikost kuchyně, umístění zásuvek, rozvodů a podobně. Firma tedy zpracuje návrh Vaší kuchyně, který se pak ještě upravuje tak, abyste byli naprosto spokojení.

 

Výběr kuchyňské linky a realizace

Poté co schválíte návrh, následuje výběr kuchyňské linky a potřebných kuchyňských spotřebičů. Veškeré barvy a vzory se vybírají tak, aby vše skvěle ladilo a celá místnost budila upraveným a nepřeplácaným dojmem. Při výběru spotřebičů do kuchyně doporučujeme vybírat si spotřebiče od jedné značky.

Po výběru a naplánování konkrétního termínu se uskuteční rekonstrukce kuchyně, která trvá několik dní v závislosti na jednotlivých úpravách. Za pomoc při zpracování článku a odborné rady děkujeme firmě 3D Návrhy s.r.o. – kuchyně Plzeň.

 

Související příspěvky

Prachu na oknech se můžete vyhnout nano impregnací. Výškové mytí fasád, čištění oken Praha 10

redakce

Venkovní dlažba jako designový doplněk k vašemu rodinnému domu

redakce

Jak správně připojit kouřovody

redakce