Search

Na co si dát pozor při výběru kancelářské židle

První myšlenka na nákup nové kancelářské židle bývá nevinná. Židli měníme nejčastěji pro to, že ta původní nám nevyhovuje, dosloužila a nebo si chceme prostě jen dopřát něco nového a kvalitního třeba jako odměnu za práci. Při snaze si vybrat tu správnou ale narazíme na mnohá úskalí. Na co je potřeba si dát pozor?

 

Cena

Hledat tu nejlevnější židli na trhu není úplně správný první krok, i když ne vždy platí, že co je drahé, je kvalitní a naopak. Můžete koupit kancelářské židle levně a přitom budou skvělé, nebo utratit desetitisíce za značkový model a nakonec vám nebude vyhovovat. Srovnejte si ceny třeba tří, čtyř modelů, které vás zaujaly a porovnejte jejich vybavení a přednosti.

 

Opěrky a područky

Téměř neustálý boj mezi dvěma tábory. Područky jsou přínosem, nebo překáží? Rozhodněte se sami a nedejte na rady okolí, že je nutně mít musíte, nebo naopak je vážně nepotřebujete. Vy se musíte cítit pohodlně. Kompromisem jsou židle s odnímatelnými područkami.

 

Materiál

Kůže a koženka vypadá luxusně a reprezentativně, ale bude se vám na ní pohodlně sedět i v parném létě po osmi hodinách práce, nebo dáte přednost jinému materiálu?

 

Ergonomika a pohodlí

Pohodlí, nastavitelnost a variabilita je důležitá. Mít možnost u kancelářské židle měnit výšku sedáku a opěrek, přidat nebo naopak opěrku hlavy nebo područky. Všechny tyto drobnosti po pár hodinách sezení velmi oceníte, proto volte spíše ergonomickou kancelářskou židli než těžké kancelářské křeslo.

 

Mechanika

Poslední v seznamu, ale rozhodně ne při rozhodování. Mechanismus kancelářské židle je důležité zvolit s ohledem na styl jejího používání a také časovou náročnost. Kloubová mechanika je základní klasikou, synchronní mechanika zajistí, že se při sklonu sedáku skloní i opěradlo tak, abyste stále seděli ve správné poloze.

V první řadě mějte na paměti fakt, že židli vybíráte pro sebe. Měla by se vám kromě všech vymožeností také líbit, i když design by měl být v porovnání s praktičností a funkčností až na posledním místě.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *