INSPIRACE

Bordury

V dnešní uspěchané době mnozí rodiče řeší, jakým způsobem vybavit dětské pokojíčky, svoje ložnice, obývací místnosti, kuchyň, prostě celý domov, a jak ho udělat příjemným místem pro všechny členy domácnosti. Na designu interiéru dnes záleží opravdu každému, tak mnozí z nás uvítají časově nenáročné úpravy, které zaujmou hned na první pohled. Právě nedostatek času nahrává moderním způsobům dekorace, mezi které se řadí bordury, které zaznamenávají v poslední době velký nárůst na oblibě mezi lidmi.

Přesto někdo z vás určitě neví, co to vlastně bordury jsou, proto si je přiblížíme. V podstatě se jedná o pás, který stejně jako tapety může být vyroben z papíru, vinylu, vliesu nebo může být samolepicí. Šířka bordur je velice rozmanitá, a to od nějakých 2 cm počínaje až po pásy široké až 30 cm konče. Bordury se používají na přechod dvou druhů tapet, takže tvoří decentní přechod mezi dvěma souvisejícími prvky na zdi nebo na stropě. Možná si říkáte, jak může tak malý proužek zkrášlit naše zdi a stropy. Je to právě v jeho jednoduchosti, a také v jeho decentním provedení, které upoutá pozornost každého. Bordury jsou především používány k tomu, aby zvýraznily délku nebo šířku místnosti.

Nejdůležitějším krokem před výběrem bordury je zvolit si správné motivy, které podle nás nebo odborníků zapadnou do našeho interiéru, protože určité kombinace se nám nemusí líbit, ale například bílá stěna s černou bordurou vytvoří kontrastní plochu, která se může zalíbit většině lidí. Bordury se prodávají standardně v celých rolkách, které je pak velmi snadné aplikovat. Pokud budeme nanášet bordury na naše zdi, musíme zvolit lepidlo podle toho, jaký druh bordury jsme si pořídili, abychom dosáhli těch nejlepších výsledků. Největší výběr bordur lze nalézt na internetové stránce www.tapety-folie.cz, na které je můžete také za velmi příznivé ceny, v případě zájmu, zakoupit. Teď už zbývá jen vybrat ten správný bordur a zkrášlit interiér domova. Vhodné spojení bordury a tapety na zeď vytvoří kompaktní vzhled pokoje. Jestliže hledáte inspiraci v tapetách na zeď, určitě ji naleznete na výše uvedené webové stránce.

 

{phocagallery view=category|categoryid=52|limitstart=0|limitcount=0}

Související příspěvky

Rychlé, jednoduché a především efektivní a ekonomické zateplení existuje!

redakce

Vilky Buštěhrad jsou stále více populární

redakce

Na co si dát pozor při výběru kancelářské židle

redakce