INSPIRACE

Minimalistický styl v bytovém designu

Minimalismus je o zachování jednoduchého, přehledného prostoru a zvýraznění atraktivních architektonických prvků. Paleta barev je většinou monochromatická a barva se používá jako akcent. Proto jsou stěny ve většině případů v bílé barvě, popřípadě je zdobí jednobarevné tapety nebo obraz.

Forma a funkčnost

Minimalistické příbytky určitě nejsou přeplněné nábytkem, a proto kusy, které se v nich nacházejí, musí být víceúčelové. Kousky nábytku, které mají skrytý úložný prostor a jsou víceúčelové, jsou klíčem k minimalistickému designu. Tyto typy kusů umožňují, aby byl v prostoru menší objem a správně skryly všechny další předměty nebo nepořádek. Osmany s úložným prostorem s víkem poskytují vynikající možnosti sezení pro hosty a zároveň slouží jako příruční stolky nebo podnožky. Mezitím můžete dovnitř uložit přikrývky a deky. Interiéroví designéři oceňují i ​​konzolové stolky, které lze snadno změnit na psací stoly.

Design musí být jasný a jednoduchý, ale ne nudný. Právě zde je použití světla, tvaru a krásných materiálů tak podstatné. Při minimalistickém stylu jsou důležité také podlahové krytiny, které by měly být v ideálním případě v čistých liniích a ve světlých odstínech. Můžete také zvolit jednoduché, hladké koberce či běhouny koberce.

Výhody minimalistického prostoru pro majitele domů

Myšlenka přehledného a čistého prostoru je skutečným hnacím motorem minimalistického hnutí. Pokud se nad tím zamyslíme, zjistíme, že ke svému bytí nepotřebujeme tolik věcí. Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik pohovek v obýváku potřebujete nebo kolik židlí či křesel je nutné doma mít? Potřebujete vůbec pověsit obrazy na stěny nebo instalovat tapety? Kolik drobností opravdu potřebujeme na našem konferenčním stolku nebo policích? Ve skutečnosti potřebujeme funkčnost a praktičnost, která se prolínají bez zbytečných ozdob.

Klíčem k minimalistickému designu je, aby prostor působil čistě a uspořádaně a nebyl zaklizen příliš velkým množstvím nábytku, doplňků a barev, které se navzájem nedoplňují a nespojují. Tvary by měly být zcela nekomplikované a barvy a textury by se měly harmonicky doplňovat. Cílem je dosáhnout čistého, vzdušného a sofistikovaného prostoru, který bude dokonale funkční a harmonický a nabídne klid pro oči i duši.

Související příspěvky

Světlá podlaha v interiéru představuje nadčasovost

redakce

Proč je saténové povlečení výbornou volbou?

redakce

Kvalitní nářadí a stroje jsou základem úspěšné práce! Jaké to jsou?

redakce