INSPIRACE

Je rozdíl mezi klimatizacemi do firem a domů nebo bytů?

Klimatizace jsou v současnosti vyhledávaným produktem do domácností i do firem. Zajištění ideálního vnitřního prostředí je totiž žádané pro spokojené bydlení i pro vytvoření ideálních pracovních podmínek. Jsou ale mezi klimatizacemi do komerčních prostor a do bytů a rodinných domů velké rozdíly? Samozřejmě že jsou. Každý typ budovy vyžaduje specializovaný druh klimatizace. Pro rodinné domy a byty jsou to pak rezidenční klimatizace?

 

Co jsou konkrétně rezidenční klimatizace?

Rezidenční klimatizace jsou speciálním typem klimatizací, které jsou vyvíjeny pro potřeby rodinných domů a bytů. Tedy speciálně pro obytné prostory. Mají přednosti, které jsou přímo šité na míru těmto druhům objektů. Společnými aspekty tohoto druhu klimatizací jsou vysoký výkon, kvalita, účinnost, spolehlivost a hlavně intuitivní ovládání. To je pro domácnosti velmi důležité. Základem jsou 2 i více částí. Vždy ale jedna venkovní jednotka a minimálně jedna vnitřní.

Vnitřní jednotka by měla mít elegantní design

Rezidenční klimatizace se v současnosti velmi soustředí i na oblast designu svých interiérových jednotek. Klimatizace by nijak neměly kazit vzhled domácnosti, ale naopak by měly podtrhnout jejich eleganci. Modelovým příkladem elegantní rezidenční klimatizace může být například Daikin Emura. Ta je druhem klimatizace od prověřené značky Daikin, které se vyznačují vysokou kvalitou a účinností. Mezi hlavní přednosti typu Daikin Emura se řadí ale i design. Moderní design s elegantními a čistými liniemi skvěle zapadne do všech interiérů. Dokonce byl vzhled oceněn Reddot design award 2014. Toto ocenění je v oblasti designu a funkčnosti produktů velmi uznávané.

 

Jedna místnost nebo více. Záleží jen na vás!

Jak již bylo řečeno, klimatizace se vždy skládají z jedné venkovní jednotky a jedné nebo více vnitřních. Počet vnitřních jednotek záleží na tom, v kolika místnostech chcete udržovat pomocí klimatizace příjemné vnitřní prostředí. Podle počtu klimatizovaných místnosti také volíte druh klimatizací – Split nebo MultiSplit. Klimatizace Split jsou určené pro funkci v jedné místnosti. S klimatizacemi Multisplit lze ale ovládat klima ve více místnostech, dokonce s individuálním nastavením podmínek v jednotlivých místnostech.

Detailní informace o rezidenčních klimatizacích najdete na www.rezidencniklimatizace.cz

 

 

Související příspěvky

Vyzkoušejte sílu plynového grilu

redakce

Prozkoumejte neprobádaný svět ratanu a proutí

redakce

FAKRO CZECH s.r.o. se zúčastnila prestižního veletrhu FOR ARCH!

redakce