INSPIRACE

Na revitalizaci domů před zimou je ještě stále čas? Co je před zimou nejdůležitější?

Revitalizace domů je souhrnem stavebních prací, které slouží ke zvýšení komfortu bydlení jednotlivých obyvatel a také ke snížení energetických náročností budov. Bytové domy a zejména ty starší totiž trpí vysokými tepelnými ztrátami. Ty vedou k neustále se zvyšujícím výdajům za vytápění a tím se snižuje i komfort bydlení. Do začátku zimy je stále ještě čas a tak i na vašem domě může proběhnout revitalizace, která tepelné ztráty sníží.

 

Udržet teplo, aby neutíkalo

Základem revitalizace domů v oblasti snížení energetické náročnosti je zabránit nashromážděnému teplu uvnitř místností, aby neunikalo ven. Samozřejmě také, aby mráz zvenčí nepronikal dovnitř. Největší tepelné úniky v bytových domech jsou stěnami, stropem a okny. Ideální volbou je tedy zateplení fasády na domě, nejlépe i se zateplením střešních a půdních prostor. Tím zamezíte unikání tepla skrze stěny a stropem. Stará okna v domech a bytech už určitě nemají takové izolační schopnosti, jako dříve a v současnosti ani nevyhovují standardům moderního bydlení. Vhodná je tedy také výměna oken za moderní. Nejčastější volbou jsou plastová okna, protože mají skvělý poměr mezi cenou a kvalitou.

 

Základem je kvalitní a osvědčená firma

Na revitalizace domů je zapotřebí vybrat kvalitní a osvědčenou firmu. Firma by měla provádět jednotlivé práce na revitalizaci domů s produkty maximální kvality. Ale ani ta nejkvalitnější okna ještě sama o sobě úsporu nepřinesou. Stejně tak ani nejlepší izolační materiály nedokáží samy o sobě skvěle zateplit dům. Proto je také zapotřebí, aby firma byla v tomto oboru dostatečně zkušená a nejlépe na svém kontě měla mnoho úspěšných realizací stavebních činností. Příkladem takové společnosti je například PROFIPLAST s.r.o., která se na trhu v této oblasti pohybuje již 23 let. Kvalifikovaný odborný personál již zajistil desítky úspěšných revitalizací na mnoha stavbách po celé ČR. Díky nabitým zkušenostem nabízí PROFIPLAST s.r.o. komplexní nabídku služeb s maximální kvalitou materiálu i provedení.

Detailní informace najdete mna www.profiplast.eu

Související příspěvky

I ve sprchovém koutu si můžete užívat relaxaci

redakce

Pouze postele z masivu zaručují zdravý spánek

redakce

Čím sypat v zimě chodníky a silnice? Ideální řešení nabízí Liapor!

redakce