INSPIRACE

Jaký zvolit tvar sprchového koutu?

 

Správné rozvržení koupelny je základem toho, že se v koupelně budete cítit pohodlně a především toho, že bude vaše koupelna plnit dokonale svůj účel. V současné době moderních stavebních technologií je možné i s malou koupelnou udělat velké zázraky. Základem každé koupelny je sprchový kout nebo vana. Pokud volíte sprchový kout, poradíme vám, jak vybrat ten nejvhodnější.

 

Vše se odvíjí od dispozic

Výběr sprchového koutu musíte přizpůsobit dispozicím vaší koupelny. Důležité je, aby sprchový kout nezabíral v místnosti příliš mnoho prostoru, lehce se do něho vstupovalo a bezpečně vystupovalo. Sprchový kout se také do koupelny musí hodit tvarem. Nemusíte se bát – i v případě, pokud máte jen malou koupelnu, si můžete pořídit i luxusní sprchové kouty. Stačí opravdu jen správně vybrat.

 

Jaké jsou možnosti?

Sprchových koutů je na trhu celá řada. Liší se od sebe tvarem – vybírat můžete čtvrtkruhové, obdélníkové, čtvercové nebo pětiúhelníkové sprchové kouty – tvar volte podle dispozic. Čtvrtkruhové kouty jsou dobrou volbou v případě, kdy potřebujete ušetřit místo v koupelně. Jejich menší nevýhoda je v tom, že nenabízí tolik prostoru jako například kouty se čtvercovou základnou. Obdélníkové sprchové kouty volte v případě, pokud si chcete užít prostor a komfortní sprchování třeba i ve dvou. Pětiúhelníkové sprchové kouty jsou alternativou čtvrtkruhových sprchových koutů – oproti nim nabízejí více místa.

 

Dejte pozor na vaničku

Sprchové kouty se od sebe liší i velikostí vaničky – můžete volit mezi sprchovými kouty s nízkou, vysokou nebo bez vaničky. Vysoká vanička je výborná v tom, že do ní lze napustit i trochu vody a tak zvýšit komfort sprchování. Nízkou nebo žádnou vaničku volte v případě, pokud potřebujete zajistit pohodlný vstup do sprchy.

Pokud vybíráte sprchový kout, měla by vás zajímat nabídka na www.wellmall.cz Vybírat zde můžete z mnoha různých variant.

 

Související příspěvky

Jaký zvolit materiál povlečení?

redakce

Ani kuchyně z masivu nejsou ve variabilitě nijak omezeny

redakce

Jak bydlet podle vašich snů?

redakce