INSPIRACE

Jak vybrat správně interiérové dveře

Denně projdeme několika dveřmi a moc pozornosti jim nevěnujeme. V práci nebo ve veřejných prostorách je to pochopitelné, domů bychom si ale měli vybrat takové dveře, které si naši pozornost zaslouží.

Dveře do interiéru se liší v mnoha ohledech, základním rozlišením je design, materiál, materiál výplně, doplňky či prosklení a samozřejmě cena. Ta by ale neměla být hlavním kritériem při výběru. Na co se tedy zaměřit a jak interierové dveře vybírat?

 

Design

Dveře jsou významným doplňkem celého interiéru a měly by dokreslovat jeho celkový vzhled. Základním prvkem, podle kterého sladit barvu a materiál, by měla být podlaha. Do moderního loftu s minimalistickým vybavením se budou hodit hodně prosklené dveře, třeba s dekoracemi či tiskem na skle. Naopak třeba stylu provence bude slušet dřevo s bílými doplňky.

 

Sladění s okolím

Pokud vybíráte dveře do celého bytu či domu, zamyslete se i nad tím, aby jak budou působit při pohledu například z chodby. Jiné dveře do každé místnosti asi nebudou tím pravým ořechovým, lepší bude najít kompromis pro stejný design. Velkou změnu udělají opticky obložkové zárubně ve stejném designu.

 

Povrch a funkčnost

I když se vám líbí skleněné dveře s vysokým leskem, myslete na praktičnost. V domácnosti s malými dětmi nebo zvířaty lesk nevydrží ani pár hodin a místo potěšení vám dveře přidělají starosti s neustálým umýváním a leštěním. Do koupelny patří materiál, kterému neublíží vlhkost, a do kuchyně či obýváku, kam chodíte často, se hodí materiál snadný na údržbu.

 

Vnitřní materiál a provedení

Nejen zvenku, ale i uvnitř se dveře liší. Standardní interiérové dveře mají uvnitř tzv. papírovou voštinu, která je levná a tak i cena dveří s touto výplní je přívětivá, ale nemá úplně dobrou izolaci zvuku. Pokud tak chcete například dětský pokoj pro klidné spaní vašich ratolestí uchránit od zvuků z obývacího pokoje, volte dveře deskové, z plné nebo děrované dřevotřísky. Můžete také zvolit rámové dveře, které, jak už název napovídá, mají pevnou rámovou konstrukci. Odlišují se od voštinových nebo deskové tím, že nemají viditelné rámečky u skel a jejich konstrukce je pevnější.

Kromě těchto základních věcí je dále dobré věnovat čas i úvaze nad bezpečností používání, tedy třeba pokud si chcete vybrat dveře celoskleněné, tak volit dveře s bezpečnostním sklem. A  jestli máte hodně malé děti, je na místě se také zajímat o kvalitu laků a přípravků použitých pro povrchové úpravy, nebo vybrat místo lakovaných dveře s folií či CPL laminátem.

Věnujte výběru interiérových dveří o trochu víc času navíc, vrátí se vám to v příjemně sladěném interiéru i pohodlném užívání. Nemusíte obíhat desítky hobby marketů a listovat spoustou letáků, jednoduše si prohlédněte nabídku na internetu z pohodlí svého domova. Široký výběr včetně mnoha doplňků najdete na www.dvere1.cz a osobně si vybrané dveře můžete prohlédnout v showroomu na adrese Bohatice 41, Česká Lípa. Ušetříte tak svůj čas a díky dobrým cenám i peníze. Dveře si nevybíráte na pár měsíců, ale na mnoho let, proto si trochu péče při výběru zaslouží.

Související příspěvky

Spánek jako na obláčku

redakce

Kde v Olomouci vybrat tu správnou podlahovou krytinu?

redakce

Zařizujete si interiér? Zainvestujte do nábytku na zakázku

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.