INSPIRACE

Jak vybrat správně interiérové dveře

Denně projdeme několika dveřmi a moc pozornosti jim nevěnujeme. V práci nebo ve veřejných prostorách je to pochopitelné, domů bychom si ale měli vybrat takové dveře, které si naši pozornost zaslouží.

Dveře do interiéru se liší v mnoha ohledech, základním rozlišením je design, materiál, materiál výplně, doplňky či prosklení a samozřejmě cena. Ta by ale neměla být hlavním kritériem při výběru. Na co se tedy zaměřit a jak interierové dveře vybírat?

 

Design

Dveře jsou významným doplňkem celého interiéru a měly by dokreslovat jeho celkový vzhled. Základním prvkem, podle kterého sladit barvu a materiál, by měla být podlaha. Do moderního loftu s minimalistickým vybavením se budou hodit hodně prosklené dveře, třeba s dekoracemi či tiskem na skle. Naopak třeba stylu provence bude slušet dřevo s bílými doplňky.

 

Sladění s okolím

Pokud vybíráte dveře do celého bytu či domu, zamyslete se i nad tím, aby jak budou působit při pohledu například z chodby. Jiné dveře do každé místnosti asi nebudou tím pravým ořechovým, lepší bude najít kompromis pro stejný design. Velkou změnu udělají opticky obložkové zárubně ve stejném designu.

 

Povrch a funkčnost

I když se vám líbí skleněné dveře s vysokým leskem, myslete na praktičnost. V domácnosti s malými dětmi nebo zvířaty lesk nevydrží ani pár hodin a místo potěšení vám dveře přidělají starosti s neustálým umýváním a leštěním. Do koupelny patří materiál, kterému neublíží vlhkost, a do kuchyně či obýváku, kam chodíte často, se hodí materiál snadný na údržbu.

 

Vnitřní materiál a provedení

Nejen zvenku, ale i uvnitř se dveře liší. Standardní interiérové dveře mají uvnitř tzv. papírovou voštinu, která je levná a tak i cena dveří s touto výplní je přívětivá, ale nemá úplně dobrou izolaci zvuku. Pokud tak chcete například dětský pokoj pro klidné spaní vašich ratolestí uchránit od zvuků z obývacího pokoje, volte dveře deskové, z plné nebo děrované dřevotřísky. Můžete také zvolit rámové dveře, které, jak už název napovídá, mají pevnou rámovou konstrukci. Odlišují se od voštinových nebo deskové tím, že nemají viditelné rámečky u skel a jejich konstrukce je pevnější.

Kromě těchto základních věcí je dále dobré věnovat čas i úvaze nad bezpečností používání, tedy třeba pokud si chcete vybrat dveře celoskleněné, tak volit dveře s bezpečnostním sklem. A  jestli máte hodně malé děti, je na místě se také zajímat o kvalitu laků a přípravků použitých pro povrchové úpravy, nebo vybrat místo lakovaných dveře s folií či CPL laminátem.

Věnujte výběru interiérových dveří o trochu víc času navíc, vrátí se vám to v příjemně sladěném interiéru i pohodlném užívání. Nemusíte obíhat desítky hobby marketů a listovat spoustou letáků, jednoduše si prohlédněte nabídku na internetu z pohodlí svého domova. Široký výběr včetně mnoha doplňků najdete na www.dvere1.cz a osobně si vybrané dveře můžete prohlédnout v showroomu na adrese Bohatice 41, Česká Lípa. Ušetříte tak svůj čas a díky dobrým cenám i peníze. Dveře si nevybíráte na pár měsíců, ale na mnoho let, proto si trochu péče při výběru zaslouží.

Související příspěvky

Koupelnové zrcadlo dotváří design koupelny

redakce

CIUR a.s. představila COMPRI izolace!

redakce

Úžasný sluneční byt pod hradem Špilberk

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.