TIPY

LED osvětlení je levným způsobem, jak zajistit dobré světelné podmínky v domácnosti

Mnozí z nás si každý den kazí zrak, protože doma používají nevhodné druhy osvětlení. Přílišná intenzita, případně naopak tlumené světlo, ale i špatná barva mohou znamenat, že dochází k namáhání očí. Zrak následně ztrácí svoji ostrost. Právě na osvětlení je tedy nutné myslet. Dobrou volbou do domácnosti jsou LED světla.

 

Uděláte něco pro své zdraví

LED žárovky, zářivky a bodová světla jsou praktické hned z několika důvodů. V první řadě jde o světlo, které je lidskému oku přirozenější nežli klasické žárovky. Má totiž příjemnější barvu, které oči tolik nenamáhá. LED žárovky tak lze doporučit právě ze zdravotního hlediska.

 

Ušetříte peníze

Najdou se i další argumenty, proč si domů LEDky pořídit. Jedná se o osvětlení s velmi dlouhou životností. Běžně vydrží desítky tisíc hodin, což je několikanásobně déle, než je tomu v případě klasických starých žárovek. Ano, jsou sice poněkud dražší, jenže ve výsledku se vám jejich pořízení vyplatí, neboť je nemusíte tak často měnit.

 

LEDky využijete v celém domě

LED osvětlení se hodí takřka do jakékoliv místnosti. Uplatní se v obývacím pokoji, světlo s menší intenzitou pak v ložnici. Silnější LED osvětlení je pro změnu určené do kuchyně, kde je nutné mít dobré světlo při přípravě pokrmů. Může se však hodit nejen do interiérů, ale třeba i na zahradu. Venkovní osvětlení v podobě LED lamp je velmi estetické a zároveň vysoce funkční.

O co jde ale především, je úspora energií. V době, kdy se elektřina stále zdražuje, je dobré, pokud hledáte jakýkoliv způsob, díky němuž byste mohli spotřebu elektřiny snížit. A použití LED světel je jedním z chytrých řešení. Za svícení dáte ročně stovky korun. Díky LED osvětlení se náklady sníží o desítky procent oproti používání starších druhů žárovek a zářivek. Více informací se můžete dozvědět třeba na http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/rozdily-mezi-tradicnim-osvetlenim-a-zdroji-s-led-technologii.

Související příspěvky

Mobilní, okenní, nebo nástěnná klimatizace?

redakce

Starosti s mytím oken jsou pryč. Je tu nano impregnace!

redakce

Tipy, jak uspořádat originální a stylovou zahradní slavnost

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.