INSPIRACE

Aby se stala lodžie oázou klidu a pohodlí

Tři čtvrtiny českých domácností mají balkon nebo lodžii. Praktické místo, které umožňuje obyvatelům bytu prvotní kontakt s exteriérem. Spojuje bytovou jednotku s možností nadýchat se čerstvého vzduchu, usušit si prádlo, vypít kávu, vypěstovat rostlinky a nebo vykouřit si cigaretu. Je nejžádanějším benefitem každého bytu a domu. Stručně a jasně, nemovitosti bez balkonu či lodžie nikdo nechce.

Není divu, balkon je stěžejním místem, které po toaletě navštívíme jako první, co se vrátíme domů. Balkon je místem, kam chodíme odpočívat. Balkon je zázemím, kde máme své „zelené království“ a cítíme se v něm dobře. Z pragmatického hlediska je balkon aspektem, který zvyšuje hodnotu naší nemovitosti. A to nejen v bytovém domě, ale i v domě rodinném.

 

Moderní pojetí

Tak, jak se mění módní principy architektury, rostou nároky i na balkonové zázemí. Zatímco dříve balkon sloužil primárně k sušení prádla, dnes na něm rodiny tráví stále více času. Ideálním typem prolnutí bytu s éterem jsou lodžie. Velkým trendem jsou ocelové konstrukce, které lze použít na všech typech panelových domů. Jsou předsazeny před nosné zdi a fasády, takže nepředstavují technologicky žádné omezení. Stejně tak jsou oblíbené i lodžie hliníkové.

[easy_image_gallery gallery=“390″]

Z bezpečnostního hlediska je vhodné balkony a lodžie doplnit kvalitním zábradlím, které splní nejen ochrannou funkci před pádem, ale zároveň dokáže vaši venkovní zónu zkrášlit. Bez zábradlí se žádný balkon neobejde. Velmi oblíbeným artiklem výplní je bezpečností vrstvené sklo Connex, které je esteticky příjemné na pohled a hlavně velmi módní.

 

Proč zasklít?

A sklo má hlavní slovo i v případě zútulnění lodžie pro jarní, podzimní a zimní měsíce. Díky zasklení zde totiž můžete trávit mnohem víc času a nerozhodí vás ani déšť, vítr, ani ranní mrazík. Díky komplexu zasklívacího systému si budete moci užívat už první paprsky jarního slunce a sledovat zde na křesle rašící přírodu.

Z hlediska tepelného a izolačního je zasklená lodžie požehnáním. Snižuje v bytě tepelné ztráty, stane se takzvanou zimní zahradou, kde naprosto bez problémů přezimují odolnější rostliny. Skla chrání i proti hluku, prachu a exhalacím. Princip skelní izolace je naprosto bezúdržbový. Úpravy jsou žádané a i z hlediska designového. Zasklená lodžie je nejen vizuálně hezká, ale plní i preventivní funkci proti nezvaným hostům. Komáry a zloděje nevyjímaje.

Související příspěvky

Můžete ušetřit desetitisíce!

redakce

Rustikální kuchyně nejen na chalupu!

redakce

Víte jaké radiátory objednat?

redakce