INSPIRACE

Jak na mech, lišejník a plevel na cestičkách okolo domu?

Léto máme za sebou, podzim je tu, a tak je potřebné se podívat, jak se léto podepsalo na okolí našeho domu. Při pohledu na cestičky okolo domu, které jste tak dlouho budovali, vám zmrzne úsměv na rtech. Léto na přírodních kamenech a cestičkách okolo rybníčku i okolo domu vytvořilo lehké zelenavé povlaky, tu a tam ve spáře roste nízký mech nebo lišejník. Tomu se daří zejména tam, kde je část cestičky ve stínu. Co s tím?

 

Venkovní dlažba, schodiště, chodníček kolem bazénu i terasa potřebují pořádnou očistu. Zapomeňte na zahradní hadice, kýbl s vodou nebo kartáč. Veškerou práci si výrazně ulehčíte s vysokotlakým čističem, který má ve srovnání se zahradní hadicí 6,5 krát menší průtok vody. Existují dokonce i takové vysokotlaké čističe, které mohou používat dešťovou vodu ze sudu, jezírka, potoka nebo jiných alternativních zdrojů. Jejich použití je díky tomu nejen rychlé, ale i šetrné k přírodě. Umí vyvinout vysoký tlak, ale díky regulovatelnému výkonu můžete proudem vody čistit i křehčí materiály, aniž byste se museli bát, že by došlo k jejich poškození. Samotná práce s myčkou je velmi intuitivní a snadná. Přístroj pouze připojíte k vodovodnímu kohoutu nebo použijete nasávání s filtrací z alternativního zdroje, zasunete zástrčku do elektřiny a můžete se pustit do úklidu.

Tohle vše, a ještě o něco více umí vysokotlaký čistič Kärcher K 5 Full Control Home (doporučená cena 10 990 Kč), který má ve výbavě bohaté příslušenství pro čištění různých povrchů. Je vhodný pro pravidelné čištění středně silných nečistot. Sílu tlaku lze jednoduše nastavit na pracovním nástavci s LED displejem.

Nazelenalé dlaždice okolo bazénu budou zase zářit tou správnou barvou. Silný proud vody dokáže rychle uvolnit a spláchnout lišejník nebo mech. Stejně tak snadno se zbavíte i plevele na cestičkách. Tak se nemusíte lopotit v kleče a zbavovat se trs po trsu mechu nebo i jiného plevelu, který si od jara našel místo ve skulinkách mezi dlaždicemi či kameny.

Abyste mohli být na okolí svého domu hrdí, stačí si jen zvolit správné pomocníky. U Kärcheru si můžete vybírat ze široké škály tlakových čističů (myček).

Užijte si podzimní dny a práci na zahradě a okolo domu svěřte spolehlivým pomocníkům, kteří velký kus práce zastanou za vás!

www.karcher.cz, nebo se inspirujte na blogu www.svetcisteni.cz

Související příspěvky

Proč patří podlahy Marmoleum v současnosti k nejvyhledávanějším?

redakce

Kvalitní sedačku nestačí koupit, ale je třeba jí najít na správném místě

redakce

Moderní sklolaminátové květináče zapůsobí

redakce