INSPIRACE

Nezapomínejte, že i na cirkulaci vody v otopných systémech se dá ušetřit!

Oblast vytápění rodinných domů je tou částí, na které se dá dosáhnout při správném řešení opravdu významných úspor. Při realizacích novostaveb se velká pozornost soustředí především na způsob vytápění, jednotlivé technologie a konstrukční řešení otopných systémů. Mnohdy ale zapomínáme na to, že je důležitý i způsob cirkulace vody v otopných systémech. I v této oblasti se dá dosáhnout výrazných úspor i mnohem vyšší efektivity.

 

Stačí instalovat kvalitní oběhová čerpadla

Oběhová čerpadla jsou druhem čerpadel, která slouží k zajištění pohonu oběhové kapaliny v otopných systémech domácností i komerčních budov. V porovnání s regulovatelnými typy čerpadel dokáží dosahovat opravdu výrazných úspor. Výše úspor může být až 80%, což rozhodně není zanedbatelné. Je ale zapotřebí vybírat čerpadla od kvalitních a renomovaných výrobců. Rozdíly v kvalitě provedení čerpadel kvalitních a nekvalitních výrobců mohou být obrovské a nekvalitní oběhová čerpadla nejsou schopna zajistit takový komfort ani úspory.

 

Grundfos je značka prověřená léty provozu

Pokud bychom si v této oblasti měli představit specializovaného a hlavně kvalitního výrobce, může se bezpochyby jednat o značku Grundfos. Grundfos se na vývoj a výrobu čerpadel specializuje již několik desítek let a má tedy velké zkušenosti. Pro vývoj nových typů čerpadel využívá moderní technologie a postupy tak, aby nově vytvořené modely byly maximálně funkční a užitečné. Důraz je kladen především na kvalitní materiál a jeho zpracování a zakomponování moderních a účinných technologií. Čerpadla značky Grundfos se využívají v domácnostech i komerčních objektech.

 

Jaké druhy čerpadel se dají v nabídce ještě najít?

Grundfos nabízí v oblasti čerpadel komplexní sortiment. Samozřejmostí je široká nabídka oběhových čerpadel. Mezi nejnovější výrobky v této kategorii se řadí čerpadlo NOVÁ ALPHA2, navržené přímo pro cirkulaci kapalin v otopných systémech rodinných domů nebo menších rekreačních objektů. Dále nechybí ani ponorná čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny, automatické tlakové stanice a mnoho dalších druhů. Grundfos vyvíjí a dodává i soustavy čerpadel pro specifická průmyslová odvětví v oblasti potravinářství, zemědělství, chemickém odvětví, automobilový průmysl a mnoho dalších odvětví. I tato skutečnost jasně vypovídá o kvalitách firmy Grundfos a jejích produktů.

Detailní informace o sortimentu a jednotlivých kategoriích můžete najít na www.grundfos.com.

Související příspěvky

Střešní okna FAKRO a jejich materiálové variace jistě potěší!

redakce

VÍTE JAK VAŘILY NAŠE PRABABIČKY?

redakce

Moderní i luxusní noční prádlo od Matějovského

redakce