INSPIRACE

Elektrické přímotopy mohou mít mnoho podob

 

Kdo by neznal klasický elektrický přímotop, který se stal neodmyslitelným pomocníkem nejen při návštěvě chalup, ale také pomáhá v domácnosti. Stačí jen zapnout do elektrické zásuvky a zajistit dostatečný přísun elektrické energie. Pak jen nastavit intenzitu sálání a o nic víc se nemusíte starat. Takový druh elektrických přímotopů je považován za klasický. Ovšem i elektrické přímotopy, jejich konstrukce, technologie i výroba procházejí inovacemi.

 

Jak vypadají moderní elektrické přímotopy?

U moderních elektrických přímotopů poznáte změnu už na první pohled. V souladu s moderními požadavky na bydlení a vybavení domácností musel projít inovací vzhled přímotopů jako první. Z nevzhledných plechových přímotopů se stávají designové kousky. A jak fungují elektrické přímotopy?

 

Můžeme rozdělit do dvou druhů

Elektrické přímotopy bychom v dnešní době mohli rozdělit na 2 druhy. Tím prvním jsou přímotopy s přímým odběrem energie. Vybaveny jsou topným tělesem, které se nahřívá a produkuje teplo proudící dále do místnosti. Tyto přímotopy mohou být tenké a jejich vzhled může být opravdu moderní. Druhým druhem přímotopů jsou akumulační kamna. Akumulační topné těleso obsahuje výhřevné jádro, které vstřebá energii při odběru a udrží ji v sobě dlouhodobě. Záleží pouze na vás, jaký způsob zvolíte.

 

Přímotopy mohou vytápět domácnost stále

Elektrické přímotopy prošly za posledních několik let značnými inovacemi. Ovšem své hlavní přednosti si zachovaly. Mezi ně bezpochyby patří i fakt, že vytápění pomocí přímotopů se řadí k nejjednodušším a nejspolehlivějším způsobům vytápění domácnosti. Někteří architekti moderních novostaveb volí přímotopy, jako hlavní a jediný způsob vytápění.

Specialistu na veškeré druhy elektrického vytápění na našem trhu najdete na www.elny.cz.

 

Související příspěvky

Kvalitní firma na hloubkové čištění podlah v Brně

redakce

Inspirace pro koupelny – 20 nejlepších návrhů koupelen s designovými radiátory Zehnder

redakce

Jak vybrat správnou jídelní židli?

redakce