DŮM

Vybíráte dřevostavbu do 2 milionů? Poradíme, z čeho vybírat

Chcete si pořídit levnou dřevostavbu s plánovaným rozpočtem do dvou milionů? Víme, v jakém rozsahu firmy dodávají dřevostavby na klíč a kde je lepší investovat nějakou tu korunu navíc.

Jak vybrat dřevostavbu s omezeným rozpočtem

Plánujete si postavit svůj rodinný dům a máte představu o tom, jak by měl vypadat? Převeďte své sny do reality. V dnešní době můžete postavit krásný rodinný dům za rozumné peníze. I s nízkým rozpočtem! Dnešní otázka je, jak si vybrat kvalitní levnou dřevostavbu do dvou milionů.

Nechte se inspirovat různými nabídkami

Možná si říkáte, že s omezeným rozpočtem bude i výběr rodinných domů omezený. Opak je ale pravdou! Stavební firmy ve svých katalozích nabízejí typové rodinné domy, které vynikají moderní konstrukcí, postavené jsou z kvalitních materiálů a nabídnou příjemné bydlení. V této cenové relaci najdete typové domy s obdélníkovým, hranatým i atypickým půdorysem. Dřevostavby se mohou pyšnit stavbou, která se z cihel jen těžko staví. A přesto může být cenově dostupná. Levné dřevostavby jsou v kurzu, a to od nejmenších chatek, až po dvoupatrové více-generační vily.

Výhody dřevostaveb

Největší výhodou dřevostaveb je, že stavba samotná trvá velmi krátký čas, není náročná a dá se provádět celoročně. Dům může být rovnou připraven k nastěhování. Dřevostavbu lze samozřejmě postavit na klíč. Díky tomu se velmi výrazně ušetří cenový rozpočet. S dřevostavbou a rodinným rozpočtem můžete postavit krásný, prostorný, moderní a nízkoenergetický rodinný dům, ve kterém bude mít každý člen domácnosti vlastní pokoj. Jak tedy na to?

Vybírejte z menších až středních rodinných domů

Levné dřevostavby, které se vejdou do dvou milionů, se nabízejí s užitnou plochou pro tří až čtyřčlennou rodinu. Nemusíte vybírat pouze z nudných půdorysů. Za dva miliony klidně postavíte tvarově atypický, vcelku zajímavý a nadčasový domov. V této cenové kategorii najdete především bungalovy s obytnou plochou kolem 90 metrů čtverečních. Patrové domy pak budou mít klasický obdélníkový tvar.

Dřevostavba na klíč – klíč k úspěšné úspoře peněz

Rozhodnete-li se pro výstavbu rodinného domu na klíč, je rozumné, zorientovat se v nabídce poskytovaných služeb od různých výrobců. V dřevostavbách většinou nenaleznete kuchyňskou linku. Tu si musíte zhotovit sami. To samé platí u podlah. Okna u tohoto typu staveb jsou plastová, dveře a kování budou v základní verzi. Nebojte se s firmou domluvit na změnách dříve, než podepíšete smlouvu. Vyhnete se případnému nechtěnému výběru levných interiérových stavebních prvků, které vás pak budou dlouhé roky mrzet. V tomto ohledu se vyplatí investovat několik tisíc navíc!

Co může dřevostavbu zlevnit?

Každý dodavatel dřevostaveb na klíč nabízí domy v různém stádiu jejich dokončení. Na jednom konci můžete mít pouze hrubou stavbu, na druhém už kompletní dům připravený k nastěhování. Některé firmy nabízejí možnost, investorům dokončit dřevostavbu svépomocí. Objednat si dřevostavbu můžete:

  • se všemi příčkami
  • s hotovými rozvody elektřiny a vody
  • s hotovými podhledy

Při podpisu smlouvy záleží jen na vás, do jaké míry budete chtít svou dřevostavbu postavit a na co si troufnete sami.

Související příspěvky

Rozsviťte si – každé 3. svítidlo můžete mít zdarma!

redakce

Chcete ročně ušetřit 10.000,-Kč? Víme, jak na to!

redakce

Hledáte nové bydlení v Brně? Proč se vyplatí investovat do novostavby?

redakce