DŮM

Ve vlastním domě se nemusíte trápit pocením

Díky letošní celkem mírné zimě nebylo tak složité udržet vyhovující klima ani ve starších rodinných domech a mnoho domácností dokonce letos dokázalo ušetřit nějaké peníze za vytápění. Příchod teplého počasí většinou všichni vítáme a radujeme se z něho, jenže horko má i své negativní stránky. Když je opravdu intenzivní vedro, potřebujeme se před ním někam schovat – většinou domů. Bohužel ohromné množství rodinných domů je vlivem horka taktéž přehřátých a je zde srovnatelná teplota, stejně, jako venku. Jestli se ve vlastním domě nechcete trápit a přehřívat, je zrovna nejvyšší čas pro vhodná opatření.

 201201261435255

Jak teplu zabránit?

Ideální variantou není řešit následek přehřívání interiéru, nýbrž jeho příčinu. Jestli trable chcete řešit nákupem drahých klimatizací, neodstraníte příčinu, pouze následek. Provoz klimatizací se navíc bude téměř rovnat výdajům za vytápění a určitě neušetříte. Správnou otázkou tedy je – Jak zabránit teplu v dostávání do interiéru? Pokuste se zamyslet, na kterou část domu dopadá nejintenzivnější část slunečního záření a nejvíce se rozpaluje? Je to v každém případě střecha, ať už je střecha pokrytá betonovými taškami, plechem nebo šindelem, dochází k jejímu přehřívání a tudíž i k přehřívání prostorů na půdě. Teplo pak prostupuje dále do interiéru a přehřívá rovněž obytné místnosti. Jak tedy zní rozumné řešení? Správným řešením je zateplení stropů a půd.

 201201261457084

Praktické řešení? Foukaná minerální vlna!

Možností, jak v aktuální době zateplit půdní prostory je v současnosti hned nemálo. Dříve využívaná technologie pokládky deskových izolačních materiálů, je dnes nahrazena účinnější metodou. Přesněji řečeno se jedná o metodu foukané minerální izolace. Ta se na podlahu půdy aplikuje speciálním přístrojem za pomoci jediného pracovníka. Izolační materiál se z nákladového prostoru automobilu stojícího před budovou, hydraulicky, pomocí hadice dopravuje na místo zadání, tedy na půdu.

Foukaná minerální vlna vytvoří na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů. Izolační skutečnosti takto instalovaného  materiálu  jsou na velmi intenzivní úrovni a teplo nepropouští.

 201201261435222

Specialistu na tento druh izolací najdete na www.foukaneizolace.cz.

Související příspěvky

Zapomínáte zavírat okna? Jak situaci vyřešit?

redakce

OTESTUJTE MARKÝZU BEZ RIZIKA!

redakce

Asociace Dodavatelů Montovaných Domů chce pomáhat s ještě větší energií

redakce