INSPIRACE

Jak na osvětlení zahrady?

Zejména v letním období jsou zahrady u rodinných domů využívány velmi intenzivně. A to nejen ve dne, ale často také v noci. Noční koupání v zahradních bazénech je velmi příjemné, posezení s přáteli se na zahradě mnohdy protáhne až do nočních hodin, kdy už je tma. Pro takové případy je vhodné i zahradám dopřát důkladné osvětlení. S osvětlením interiéru si poradí každý. Jak ale na osvětlení zahrad? Na toto téma se nyní zaměříme detailněji, zejména na moderní LED technologii.

 

Osvětlení cest na zahradách

První druh zahradního osvětlení, na který se zaměříme, bude osvětlení zahradních cest. K této činnosti se nejlépe hodí LED zahradní svítidla pro instalaci do země se zabudovanými LED žárovkami. Důležité je dbát na to, aby byla svítidla dostatečně odolná proti působení všech venkovních vlivů, protože na otevřených plochách zahrad nejsou nijak chráněna. Ideální je nerezový materiál a konstrukce odolná proti vlhku i prachu.

 

Osvětlení na fasády

Také LED osvětlení fasád je často vyhledávanou kategorií. S pomocí těchto svítidel lze velmi efektivně osvětlit například terasy u rodinných domů, prostory vstupních dveří nebo před garážemi. Vždy je lze nastavit tak, aby dokonale osvětlovaly potřebnou plochu. Montují se na pevno na zeď a opět je nutné klást důraz na kvalitu konstrukce světel.

 

Svítidla s pohybovým čidlem

Pokud nechcete být odkázáni na neustálé zapínání a vypínání světel pomocí vypínače, je vhodné se zaměřit na LED svítidla s pohybovým čidlem. Většinou se opět jedná o moduly, určené pro instalaci na fasády a konstrukce, kdy zabudované čidlo zapne světlo v momentě, kdy zaznamená pohyb. Automaticky se vám osvětlí část zahrady, na kterou zrovna jdete.

 

Nájezdová svítidla se zabudováním do země

Příchodové cestičky k domu nebo garážové nájezdy nemusí být osvětlovány pouze z vrchní strany, ale i zespod. Přesně k těmto účelům slouží nájezdová LED svítidla, která se zabudují do země, rovnoměrně s povrchem. Nikde nic nevyčnívá a světla mohou kopírovat tvar cest. Důležité je, aby byly vyrobeny z pevných materiálů, nejlépe s bezpečnostním sklem, odolným proti prasknutí.

Kompletní nabídku zahradního LED osvětlení najdete na www.eshop.ledsolution.cz.

Související příspěvky

Kde v Olomouci vybrat tu správnou podlahovou krytinu?

redakce

Nemovitosti jsou i přes vysokou inflaci nejlepším zajištěním pro nejistou dobu

redakce

Nevíte si rady s vybavením kanceláře? Pořiďte nábytek za výhodnou cenu

redakce