Search

Stále jste nevyřešili tepelné ztráty, i když je zima za dveřmi?

Bojíte se, že budete muset svůj dům hodně vytápět, ale spousta tepla opět unikne téměř bez užitku? Jestli máte starší rodinný dům, musíte počítat s tím, že jeho izolační vlastnosti jsou rok od roku nižší.  Topná sezona už začíná a možná jste si právě až teď uvědomili, že jste proti unikání tepla neudělali přes léto žádná opatření. Tak v letošním roce je velká pravděpodobnost, že budou ještě vyšší. A to i v případě, že letošní zima bude mírnější, než ta loňská. A to právě díky tomu, že dům je zase o rok starší a hůře drží teplo uvnitř.

 

Stále se to dá řešit

Teploty jsou stále chladnější. Topnou sezonu v domácnostech ještě nezahájili jen milovníci otužování. Ve všech ostatních domácnostech už topná sezona začala. Ani teď ještě není pozdě provést účinná opatření proti ztrátám tepla. Když byste chtěli provést zateplení fasády, tak na to už je pozdě. I výměna oken by v těchto teplotách znemožnila využívání domácnosti a navíc okna nejsou vyrobena ze dne na den a museli byste několik týdnů čekat. Ještě stále existují i další způsoby, jak dokázat efektivně snížit ztráty na vytápění. Přemýšleli jste třeba zateplení stropů a půd?

 

Najděte to správné řešení

Dejte si pozor, jak svůj dům vybavíte. Ne všechna řešení jsou tak účinná, jak byste potřebovali. Zateplení půdy je až několikrát levnější, než zateplení fasády a dokonce než výměna oken. Jak velké množství tepla vlastně může unikat stropem? Jak se chová vzduch, když se ohřeje – snižuje se jeho hmotnost. Čím je vzduch teplejší, tím je jeho hmotnost nižší a stoupá směrem vzhůru – tedy ke stropu. Když narazí na nezateplený strop, projde jím doslova jako nůž máslem. Když ale narazí na půdy, které jsou izolované, zůstane v místnosti a ta není nadále potřeba tolik vytápět.

 

Foukaná minerální izolace je správný způsob

Vždy, když budete zateplovat dům, měli byste se zaměřit na způsoby, které jsou dostatečně účinné a nestojí mnoho. I takové se dají najít. Například foukané minerální izolace. Tento materiál na půdách rodinných domů vytvoří souvislou izolační vrstvu se skvělými tepelně-izolačními parametry bez tepelných mostů. Materiál nesléhá, je odolný proti vlhku, požáru i hlodavcům. Specializovanou společností pro tento druh zateplení je na našem území firma Foukané izolace s.r.o. s více než 20-ti roky tradice. Podle druhu střechy a vašich požadavků dokáží vybrat ten nejvhodnější materiál. Vše je možné stihnout ještě do zimy. Samotný proces zateplení na průměrných střechách rodinných domů totiž trvá jediné odpoledne.

Detailní informace najdete na www.foukaneizolace.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *