DŮM TIPY

Správně vytápěná domácnost je ta, kde vzduch cirkuluje

Způsoby a technologie pro správné vytápění interiéru jsou velmi často zmiňované téma a to při posezení v hospůdce s přáteli i v odborných diskuzích. Jak se má místnost správně vytápět, jak dosáhnout co největšího tepla za co nejméně peněz a úsilí a dalších podobných otázek je spousta. Studie v posledních letech ale ukazují, kde je největší slabina v interiéru. Konkrétně se jedná o podlahy, kde se často drží studený vzduch. Jak to vyřešit? Zajistěte, aby vzduch cirkuloval.

 

Cirkulací vzduchu minimalizujete teplotní rozdíly

Častým jevem u běžných otopných systémů jsou velké teplotní rozdíly v jednotlivých částech místnosti. Kvůli tomu je třeba vytápět interiér mnohem intenzivněji a logicky za vytápění i více zaplatíte. A zajistit cirkulaci vzduchu umí jen opravdu málo otopných těles. Naštěstí se dají vybavit doplňkem, který cirkulaci zajistí. Jedná se o aktivátory otopných těles.

Výrobek, umístěný pod otopným tělesem

A co je vlastně aktivátor a jaké má schopnosti? Aktivátor je výrobek, který se instaluje na podlahu, pod otopná tělesa v interiéru. Nejčastěji pod klasické radiátory. V interiéru nijak nepřekáží, protože prostory pod otopnými tělesy jsou stejně nevyužívané. Funkce aktivátorů je vlastně jednoduchá, přitom velmi účinná. Aktivátory do sebe nasávají chladný vzduch od podlahy, který následně vhání nahoru, tedy skrze otopné těleso. Vzduch u podlahy nezůstává chladný a je zajištěna jeho cirkulace.

 

Kde aktivátory najít?

Ještě stále velké procento specializovaných firem na vytápění se stále soustředí spíše na klasické způsoby a druhy vytápění. I na našem trhu se dají najít specialisté, kteří ve svém sortimentu mají aktivátory a další technologie vytápění, které zajistí cirkulaci vzduchu. Mezi tyto firmy se řadí například Elsymco. Ve své nabídce má nejen aktivátory, ale také kvalitní ventilátory pro otopná tělesa. Detailní nabídku této společnosti můžete najít přímo na www.elsymco.cz.

 

Související příspěvky

Jaké schody do interiéru?

redakce

Vykouzlete si dokonalou předsíň

redakce

Odstranění graffiti ze skleněných ploch v Brně

redakce