DŮM

3 nejčastější činnosti, které vyžadujeme od natěračů

Profesionální natěrači jsou v posledních letech velmi vyhledávaným druhem řemeslníků. Skoro stejně tak jako malíři. Natěrači mají ale mnohem širší spektrum prací, než samotní malíři. Zatímco malíři mají jako hlavní specializaci malování interiéru, natěrači se postarají o malování a nátěry všech ostatních druhů ploch a konstrukcí. Jsou tedy vyhledávaní zejména u majitelů rodinných domů. Kvůli jakým činnostem nejčastěji natěrače kontaktujeme? Představíme si 3 nejčastější.

První jsou nátěry fasád

Každá fasáda na rodinném i bytovém domě potřebuje čas od času obnovit. U starších fasád dodáte novým nátěrem bydlení mnohem půvabnější vzhled. U novějších fasád vrátíte bydlení jeho krásu. Nátěry fasád jsou tedy jednou z hlavních činností, kterou vyžadujeme po natěračích. Kvalitní natěrači by vám v této oblasti měli nabídnout hned několik druhů barev se specifickými vlastnostmi. Barva na fasádu by měla být voděodolná, odolná proti plísním a také proti vyblednutí následkem UV záření. Velmi důležitý je i správný výběr penetrace pod barvu. Ve všech těchto oblastech by vám měli odborní natěrači pomoci.

 realizacebydleni.cz_nateraci-maliri_eu_01

Dále nátěry střech

Plechová střecha je i v dnešní době velmi oblíbeným druhem střešní krytiny. Její barva a odolnost ale také nevydrží věčně. Udává se, že nátěry střešní krytiny by se měly provádět každých 5 let. Střecha dostane s novým nátěrem nejen nový půvab, ale také se zvýší její odolnost vůči působení vnějších vlivů. Pro natěračské práce v oblasti střechy je nutné vybírat opravdu specializovanou firmu, která má zkušenosti s pracemi ve výškách. Každá střecha je specifická s množstvím kritických míst, které je třeba odborně natřít.

 realizacebydleni.cz_nateraci-maliri_eu_02

Ocelové a dřevěné konstrukce na zahradě

Dále služby natěračů nejčastěji vyžadujeme také na zahradách pro nátěry ocelových konstrukcí a konstrukcí ze dřeva. Jednat se může o zahradní domky, domky na nářadí, kůlny, altány nebo pergoly. Zejména u pergol je zapotřebí pravidelně pečovat o jejich konstrukci, aby si své vlastnosti uchovávali dlouhodobě. Nemáte ještě na zahradě pergolu a chybí vám místo pro relaxaci a odpočinek na zahradě. Jak postupovat při jejím výběru čtěte ZDE.

Související příspěvky

Jak se pohodlně dostat do půdních prostor v rodinném domě?

redakce

Jaký bude Váš rok 2013?

redakce

Rozsviťte si – každé 3. svítidlo můžete mít zdarma!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.