DŮM

SAUNA V POHODLÍ VAŠEHO DOMOVA

 

Sauna v pohodlí domova je k nezaplacení
V dnešním uspěchaném světě je důležité relaxovat. Mezi účinné formy relaxace a celkové regenerace patří v dnešní době saunování, které neustále a právoplatně stoupá ve své oblibě. Nemáte čas na pravidelné chození do většinou drahých relaxačních center? Řešení je tady. Pořiďte si saunu domů.

Jakou saunu zvolit?

Saunový trh nabízí velké množství řešení pro domácí sauny. Saunu můžete vybírat podle druhu a také podle podoby saunovací procedury (obohacení o aroma terapii apod.). Nejčastěji realizovanými domácími saunami jsou v současnosti finská sauna, infrasauna, solná sauna a kombinovaná sauna.

 

Zaměřte se na prostor, spotřebu energie i proceduru

Vybrat saunu není jednoduché. Na začátku si vy samy musíte uvědomit, co vlastně od sauny očekáváte. Pokud patříte mezi milovníky tradiční procedury v rozpálené finské sauně, polévání lávových kamenů a otužování organismu v ochlazovací lázni či ve sněhu, pak je finská sauna tím pravým právě pro vás. Nemáte-li pro saunu tolik prostoru, případně ani času, zároveň si však chcete dopřát kvalitní potící proceduru, pak je ideálním řešením infrasauna. Její prostorová náročnost je malá, i přesto si saunování užijete do sytosti. Infrasauny se navíc vyznačují vysokým rehabilitačním a zdravotním efektem.

 

 

Kombinovaná sauna pro náročné

Pokud si chcete saunování užívat nekonečně dlouho a měnit si saunovací procedury (vy nebo ostatní členové vaší rodiny), uvažujte o koupi kombinované sauny. Kombinovaná sauna totiž spojuje vlastnosti klasické sauny a infrasauny – nabízí tak uživatelům širší spektrum možností saunování. Kombinované sauny se vyrábí zpravidla ve dvou provedeních: na suchou a mokrou variantu, záleží tak pouze na Vás, kterou zvolíte.

Solná sauna podpoří imunitní systém

Teď zvyšte svoji pozornost – je tady jeden z malých klenotů saunového světa poslední doby – solná sauna.  Solné sauny se stávají čím dál oblíbenějšími, a to především díky jejich pozitivnímu vlivu na imunitní systém. Pojmem „solná sauna“ vlastně rozumíme využití jakéhokoliv typu sauny, kromě sauny s příliš vysokou vlhkostí vzduchu. Veškerý možný vnitřní obklad stěn je řešen ze solného materiálu (solné cihly, solné panely nebo štípané solné kameny). Ze soli se během saunování uvolňují anionty a minerální látky, které mají přímý vliv na podporu našeho imunitního systému. Solná terapie navíc velmi zkrášlí a celkově zpříjemní interiér vaší sauny.

Patříte mezi milovníky saunování? Buďte chytří a pořiďte si saunu domů. Širokou nabídku i profesionální poradenství naleznete na www.sauny-vital.cz .

 

www.sauny-vital.cz


Související příspěvky

Byt prosvětlený světlovody – Případová studie

redakce

Vybíráme garážová vrata

redakce

Zateplení střechy přináší velké úspory

redakce