Search

Přemýšlíte nad tím, jak izolovat dům? Zajímejte se hlavně o důležitá čísla!

Zateplení domu je skvělou investicí, pokud chcete mít komfortnější a o něco méně nákladnou domácnost. Se správným zateplením lze ušetřit každý rok až desetitisíce korun na vytápění. Možností, materiálů a technologií jsou desítky. Mezi jednotlivými možnostmi jsou opravdu velké rozdíly – ve funkčnosti, účinnosti, výši investice a návratnosti peněz. Jestliže chcete být se zateplením skutečně spokojení, musíte prostě vybrat správně. Jak? Zajímejte se hlavně o důležitá čísla.

 

Poměr mezi investicí a celkovou návratností

Jedním z nejdůležitějších parametrů je samozřejmě návratnost investice v porovnání s výší investice. Vždy jsou nejlepší investice, které se rychle zhodnotí a pak už jen šetří či vydělávají. To platí nejen pro podnikání, ale také pro oblast zateplení. Do zateplení můžete investovat několik set tisíc korun, ale návratnost takové investice běžně trvá i několik desítek let. Ideální by bylo, pokud by se investice vrátila asi tak do pěti let a pak už jen šetřila. Takové možnosti nabízí například jedna z moderních technologií zateplení stropů.

 

Výše vaší úspory

Poměr mezi investicí a návratností je opravdu důležitý, ale nikoliv jednoznačný. Moderní technologie zateplení musí být také dostatečně účinná. Při kvalitním provedení by měla zajistit úspory alespoň 25 % ze současných nákladů. Nižší účinnost již není tolik lukrativní.

 

Rychlost celé realizace

Nikdo si asi nepřeje, aby se při zateplení po domě pohybovala několik týdnů parta montážních dělníků, těžkých strojů a všude byl ruch a nepořádek. I kvalitní a účinná zateplení mohou být provedena opravdu rychle. Třeba za pouhé jedno odpoledne.

Jednou z nejlépe hodnocených technologií zateplení je rozhodně foukaná minerální izolace. Ta se využívá především pro zateplení stropů, dutin a půd. Při správném provedení může zajistit úsporu až 30% ze současných nákladů. Investice se vrátí v průměru asi za 4-6 let. Průměrná plocha rodinného domu je zateplena v rozmezí od 3-5 hodin.

Podrobnější informace o foukané minerální izolaci najdete přímo na www.foukanaizolacetop.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *