Search

Truhlíky z oken na podzim neschovávejte. Vyzdobte je v barvách podzimu.

Kvetoucí záplava z léta už naše okna nezdobí, ale vzdát se truhlíků a vyzdobených oken vůbec nemusíme. Podzim přímo láká k dekoracím a přírodním aranžmá.

Muškáty a letničky už si pomalu zaslouží zazimovat a pohled na prázdná okna málokoho potěší. Konec léta ale nemusí nutně znamenat, že za oknem musí být jen čistý parapet. I na podzim můžeme za okna vystavit dřevěné truhlíky a užít si květů, vhodné jsou například astry nebo chryzantémy. Těm se neříká „listopadky“ jen tak pro nic za nic, jsou odolné vůči sychravému počasí a rozhodně nepatří jen na hřbitovy, v mnoha druzích si můžete vybrat různé barvy i velikosti květů. Několik květináčů vedle sebe, každý s jinou barvou květů, vám na parapetu oken nebo balkonu udělají ještě hodně parády až do prvních mrazů a u zahrádkářů i v květinářství je aktuálně opravdu z čeho vybírat.

Nebo si můžeme pohrát s výzdobou a užít si ji v podzimní, zimní, vánoční i jarní variantě, než zase přijde čas nové sezóny. Tedy vytvořit univerzální aranžmá truhlíku, kde budeme měnit jen dekorace a doplňky podle toho, jakou sezónní výzdobu zrovna chystáme. Větší prostor pro dekorace poskytnou i ozdobné dřevěné mříže za truhlíky. Ani přes zimu se nemusíte vzdát živých rostlin, odolné vřesy a vřesovce vám s trochou péče zimu přečkají i za oknem, důležité je je správně a pečlivě izolovat proti promrznutí. K nim pro podzim zvolte jako dekoraci šípky, malé dekorativní dýně, klasy obilí a jako zelený prvek můžou posloužit větvičky jehličnanů nebo thújí či buxusu, přidat můžete i jablíčka nebo klasy kukuřice.

Na zimu pak s příchodem adventu ozdobte truhlíky červenou nebo zlatou mašlí, přidejte větve borovice nebo smrku, kukuřici nahraďte skleněnými ozdobami nebo jinou vánoční dekorací podle vašeho vkusu, opět můžete přidat oříšky nebo jablka. Po Vánocích pak využijte zimních motivů, místo ozdob dejte do truhlíku šišky a osvěžte třeba barevnými mašličkami. Na začátku února už můžete vítat jaro a připomínat Velikonoce, do truhlíků dejte všechno barevné, jarní a svěží. Na léto žádné dekorace netřeba, nechte jen vyniknout krásu dřevěných truhlíků a barevných květů letniček.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *