DŮM

Osvětlení zimní zahrady

Podívejme se na možnost vlastnění celoroční zimní zahrady, která do vašeho obydlí dokáže v kteroukoliv roční dobu vnést určitý nadstandard. Využívání takového prostoru sebou nese komfortní nádech netradičního pojetí. Každý si takto vytvořenou místnost navíc pak přizpůsobí k obrazu svému. Kromě okrasných vjemů je dobré myslet i na kvalitní tepelnou izolaci, aby se vytápění nestalo negativní součástí využívání.

Rozhodně nekupujte zajíce v pytli a nekývejte na mimořádně nízkou nabídku od neprověřeného výrobce. V těchto ohledech je mnohem rozumnější trochu připlatit a neobávat se pak zbytečných problémů a komplikací, s jejichž odstraňováním je velká starost.

 

Osvětlení zimní zahrady

Osvětlení zimní zahrady je stejně tak důležitou součástí celku, jako správný výběr materiálů nebo umístění konstrukce. Vhodné osvětlení si proto důkladně promyslete už v počátcích výstavby a správně zakomponujte do výsledku. Mnohem snadněji ukotvíte elektrické rozvody přímo do hliníkové konstrukce jednotlivých profilů a budou působit zcela nerušivě.

Přesnou volbu a typ osvětlení nekupujte předem, ale rozhodněte se až na samotný závěr. Je totiž důležité se rozhodnout pro přesný styl s ohledem na interiér a pohled do zahrady. Snažte se držet jednotné stylizace a vzhled zimní zahrady tak co nejlépe přizpůsobit designu celé stavby, interiéru a venkovního prostředí.

Jaké osvětlení do zimní zahrady zvolit

K zajištění perfektní atmosféry se pokuste sladit vícero druhů osvětlení. Zimní zahrada v nočních hodinách budí dojem živé místnosti a je bezprostředně spojena se stínohrou okolní přírody. Hlavní osvětlení je vhodné umístit doprostřed místnosti a nadále sáhnout po několika doplňkových prvcích. Instalace stmívacího osvětlení pak dokáže nastolit příjemnou atmosféru, pokud je vsazené mezi přítomné květiny.

Pro více informací o zimních zahradách navštivte internetové stránky na adrese www.hobbytec.cz.

Související příspěvky

Panel – projekt s.r.o., firma zabývající se revitalizací domů

redakce

Solární dřevohliníková okna vám ušetří náklady na vytápění

redakce

Skleněné zábradlí z bezpečnostního hlediska

redakce