Search

Jaká okna jsou v současnosti na trhu?

Výrobní technologie v oblasti výplní stavebních otvorů jsou neustále vyvíjeny. Vznikají nové druhy oken s vyššími vlastnostmi odolnosti, tepelně-izolačními vlastnostmi, elegantnějším designem a snazší manipulací. Okna dřevěná, plastová a hliníková doplňují další druhy oken, které jsou stále žádanější při výstavbě novostaveb i při rekonstrukcích. Jaké další druhy oken jsou v současnosti k mání?

 

Okna v kombinaci dvou materiálů

Každý materiál pro výrobu oken má své charakteristické vlastnosti, přednosti a nevýhody. Ani sebepřesnější technologie výroby nedokáže eliminovat nedostatky jednotlivých materiálů. pro jsou v současnosti okna vyráběny v kombinaci dvou druhů materiálů. každý z materiál§ů si ponechávají své přirozené vlastnosti a v nedostatcích pomáhá druhý materiál. V současnosti se na trhu s okny můžeme setkat s druhy, jako jsou dřevohliníková okna a plasthliníková okna.

 

Hliník jako dodává na odolnosti

Plasthliníková okna a dřevohliníková okna mají velmi podobné vlastnosti, jako klasická okna plastová nebo dřevěná. U plasthliníková okna jsou schopna dosahovat skvělých tepelně-izolačních hodnot, jsou lehká, levná a nabízí různé varianty provedení. U dřevohlíníkových oken je zachována schopnost přirozené ventilace dřeva a jejich elegance. V kombinaci s hliníkem se oba druhy oken stávají mnohem pevnější a odolnější. Mohou být zároveň vyráběny také ve větších rozměrech. Plasthliníková a dřevohliníková okna stále zůstávají cenově dostupnější než celohliníková okna.

 

Novostavby stále častěji využívají bezrámová okna

Velké oblibě, zejména u novostaveb, se v současnosti těší okna bez rámů. Tento celoskleněný design – bezrámové zasklení, je přesně tím, co vyžadují současné architektonické trendy. Minimalistický design bez jakýchkoliv rušivých elementů. Zejména u novostaveb s velkými prosklenými plochami je bezrámové zasklení ideální variantou, kterou využívá většina předních architektů.

Pokud si nejste jistí, jaký druh oken by byl nejlepší volbou pro vaši stavbu, kontaktujte společnost ACTUAL. Firma ACTUAL poskytuje odborné poradenství ohledně oken, vchodových dveří a stínicí techniky.

 
Jeden komentář u “Jaká okna jsou v současnosti na trhu?

  1. Jiří Urbanovský napsal:

    Dobrý den, myslím si, že tipů oken je na trhu mnoho, ale zatím zůstává nejčastější volbou plastová okna, jelikož jejich životnost je dlouhá, údržba minimální a jejich pořizovací cena je nižší. Samozřejmě jde z velké části o to, jak kvalitní okna si necháte namontovat. Pokud by chtěl někdo opravdu kvalitní plastová okna doporučuji, aby žádal okna z profilu třídy A, tento profil je nejtlustší. Žádejte po výrobci okna byla zhotovena z prvoplastu, ten lépe drží ve všech svárech. Dožadujte se znát původ oken, jelikož na trhu je mnoho překupníků, kteří nemohou za původ a kvalitu oken ručit. Všechny tyto mnou uvedené informace si nechte zapsat do kupní smlouvy, předejdete tomu, aby okna byla vydávána za něco co nejsou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *