DŮM

Lze za pár hodin ušetřit až třetinu nákladů na vytápění? Ano!

Léto s vysokými teplotami zahnalo na dlouhou dobu myšlenky na zimu někam hodně daleko. Najednou se však ochladilo, podzim přichází v plné polní a noční teploty často kolem nuly zaskočily nejednoho majitele rodinného domu. Topná sezóna začala a už teď se každý děsí, na kolik ho vyjde peněz. Dají se ještě snížit náklady teď, když už se topí?

Pro úsporu peněz je důležité, aby drahé teplo zůstalo v domě a netopili jsme jen tak do vzduchu. Velmi rychlým a přitom velmi efektivním řešením je izolace stropů pomocí moderní technologie foukané minerální izolace. Z hodin fyziky víme, že teplý vzduch stoupá vzhůru a pokud se nezastaví třeba právě o strop, pokračuje ve stoupání a naše teplo, které stojí mnoho peněz, vylítne tak zvaně komínem. Zateplení stropu je vhodným řešením nejen pro rodinné domy, ale i hospodářské a komerční objekty či výrobní haly.

Proč kvůli zateplení stropů a půdních prostor dokážete ušetřit až třetinu nákladů na vytápění? Dobře zaizolovaný strop nepustí teplo pryč z domu a udrží ho uvnitř. Nemusíte tak stále topit a topit, aby v domě bylo teplo. Realizace je jednoduchá. Foukaná izolace se na vybrané místo dopravuje pomocí hadice a materiál se na danou plochu fouká. Díky technologii foukání se dostane naprosto všude, vyplní každou prasklinu i skulinu a zabraňuje tak vzniku tepelných mostů. Teplý vzduch pak nemá kam stoupat a zůstává v interiéru. V zimní sezóně izolace stropu udrží teplo v domě a naopak v létě zabraňuje přehřívání místností především v podkroví.

Technologie foukané minerální izolace pochází ze severských zemí, ve kterých se na spolehlivost a kvalitu izolačních systémů kladou opravdu nadstandardní nároky. Realizace foukané minerální izolace nevyžaduje žádné stavění lešení, hledání místa na uskladnění materiálu nebo přestavování celé domácnosti. Technik vše obhlédne, navrhne nejlepší typ minerální izolace a pak už nic nestojí v cestě samotné realizaci, která je hotová za několik hodin. Materiál se fouká pomocí hadice přímo na určené místo ze zásobníku umístěného na nákladním autě. Po ukončení aplikace nezůstane v domě ani před ním žádný nepořádek a izolace začíná okamžitě fungovat a tak šetřit vaši peněženku.

Související příspěvky

Bojíte se mrazů a účtů za vytápění? Ušetřit je snadné!

redakce

Hydroizolace bez sebemenší chybičky

redakce

Italský design baterií za férovou cenu od Perfecto

redakce