DŮM

Lze v létě ušetřit až 30% nákladů na vytápění v zimě? Ano!

Lidé v panelákových bytech v létě starosti o topnou sezónu nemají, majitelé rodinných domů ale ví, že právě léto je čas na řešení a plánování. A jednou z velkých obav jsou i náklady na vytápění.

Každý majitel rodinného domu a dalších nemovitostí možnost ušetřit až třetinu nákladů na vytápění samozřejmě uvítá. Loňská zima byla sice mírná, ale dlouhá, a o té letošní zatím nevíme vůbec, na co se připravit. Mnoho lidí tak hledá topné materiály za levnější cenu než obvykle, to ale může často znamenat nižší kvalitu a tedy i výhřevnost. V konečném efektu tak k úspoře nedojde, ale může se tento systém spíše prodražit. Zateplení je správným řešením, ale třeba výměna oken nebo zateplení fasády vyžaduje velmi vysokou vstupní investici s dlouhou návratností a teplo nám i nadále může unikat tou největší plochou v domě, tedy stropem. Řešením je foukaná minerální izolace.

Foukaná izolace je pro izolaci stropu nejvhodnějším řešením a oproti tradičním metodám zateplení vyjde výrazně levněji. Stropem bez izolace může unikat velké množství tepla a jeho zateplením a odizolováním dojde k výrazné úspoře nákladů až o 30%. Kromě zabránění tepelným ztrátám v zimě její účinky poznáte i v létě, kdy chrání podkrovní místnosti před přehříváním a vytvářením dusna. Aplikace foukané izolace není nijak náročná ani místem, ani časově. Zkušený pracovník ji zvládne během několika hodin a po ukončení prací začíná okamžitě fungovat.

Na určené místo se izolační materiál dovede hadicí pomocí technologie foukání. Nemusíte tak stavět lešení nebo si z bytu udělat staveniště, izolace se aplikuje přímo na požadované místo několika otvory. Jako izolační materiál slouží minerální vlna, která je hypoalergenní, odolá plísním i škůdcům, nenasákává vodu a neslehne ani po mnoha letech, její izolační vlastnosti jsou tak zaručeny. Technologie foukané izolace přišla ze severských zemí, kde jsou na izolace vysoké nároky kvůli panujícím klimatickým podmínkám. Právě technologie foukání zaručí, že se minerální vlna dostane do všech mezer či prasklin vytvoří souvislou vrstvu a zabrání tak vytváření tepelných mostů. Ještě teď v létě si tak budete moci užít příjemně strávený čas i v podkrovních místnostech a v zimě vám nebude teplo unikat a vy si budete jen užívat tepla a nižších nákladů na vytápění.

Související příspěvky

Zábradlí za hubičku? Zvolte hliníkové a DIY řešení!

redakce

Hledáte bydlení u Plzně? Mám skvělý tip!

redakce

VYBÍRÁME NOVÉ TOPENÍ: PODLAHOVKA, NEBO RADIÁTORY?

redakce