Search

Jaký typ garážových vrat vybrat?

Pokud vybíráte garážová vrata, určitě jste narazili na širokou nabídku, ze které není snadné si vybrat. Jste i vy ve stejné situaci? Pak si přečtěte náš dnešní článek, ve kterém vám shrneme všechny výhody různých typů garážových vrat a doporučíme vám, která se hodí pro vaši garáž. Pojďme na to!

 

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata naleznete asi ve většině garáží. Vrata se zasouvají pod strop, nemusíte je tedy nikam posouvat. Sekční garážová vrata jsou moderní a budou vaší garáži slušet. Tento typ vrat má ohebné spoje jednotlivých sekcí, které jsou většinou rozděleny na 4 a více kusů, což pomáhá snadnému zasouvání vrat pod strop garáže. Ruční otevírání není díky pružinám nijak náročné, většinou však budete využívat komfortní dálkové ovládání vrat.

 

Dvoukřídlá garážová vrata

Garážová vrata s dvěma křídly se používají od nepaměti. Pokud k nim máte i vy citové pouto, můžete si je nechat instalovat i do vaší garáže. Výhodou dvoukřídlých garážových vrat je široký úhel plného otevření, hodí se do zrekonstruovaných domů i do novostaveb a můžete si vybrat ze stejného množství dekorů, jako u sekčních vrat. Jejich výhodou je, že nepotřebují žádné ostění ani nadpraží. Volte vždy dvoukřídlá garážová vrata s masívním hliníkovým rámem.

 

Posuvná garážová vrata

Výhodou posuvných garážových vrat je možnost posouvat je do boku, což zajišťuje vysokou provozní účinnost a dlouhou životnost. Posuvná garážová vrata jsou vhodná i pro částečné otevření pro průchod osob. Díky posunu vrat do boku vrata nesnižují průjezdní výšku garáže. Tento typ se bude hodit i pro ty garáže, kterými se vchází do domu.

 

Rolovací garážová vrata

Pokud máte v garáži málo místa a rádi byste do ní uložili i sezónní věci jako jsou kola nebo lyže, pak budete rádi za každý centimetr. V takovém případě zvolte pro vaši garáž rolovací garážová vrata, která se rolují do boxu a ušetří vám tím místo pod celým stropem garáže.

Ať už si vyberete jakákoliv garážová vrata, vždy dbejte na výběr kvalitního dodavatele, který vám zaručí dlouholetou záruku na vaše nová garážová vrata.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *