DŮM

Jak zjistit, jestli revitalizace bytových domů nebude jen zbytečnou investicí společných peněz?

Každý panelový i bytový dům má jen omezenou životnost jednotlivých částí konstrukce a celého systému. Tyto stavby postupem času ztrácí své vlastnosti a jejich stav je rok od roku horší. Revitalizace bytových domů a panelových domů má za úkol prodloužit životnost jednotlivých stavebních částí, zvýšit komfort bydlení a ve většině případů se hlavně soustředí pozornost na snížení tepelné náročnosti budov. Jenže jak poznat, které činnosti jsou při rekonstrukci nejvíce zapotřebí, aby nedocházelo ke zbytečnému vyhazování peněz?

 

Vsaďte na doporučení a rady profesionálů!

Pokud nemáte v oblasti rekonstrukce panelových domů dostatečné zkušenosti získané praxí, jen těžko budete volit, jaké druhy rekonstrukce dokáží dané stavbě opravdu pomoci. Musíte brát ohled také na to, že žádné 2 stavby nejsou stejné. Pokud se například na internetu dočtete, že jednomu panelovému domu pomohly výrazně některé druhy rekonstrukce, pro jinou stavbu to platit nemusí. Vždy je lepší zjistit konkrétní stav dané budovy a podle toho vytvořit individuální plán stavebních prací. A to vám zajistí jen specializované společnosti v tomto oboru.

 

Které například?

Jestli v oblasti revitalizace a rekonstrukce panelových domů budete hledat opravdového specialistu, můžete se klidně obrátit na Centrum regenerace panelových domů CERPAD. Tato společnost je sdružením odborníků a systémových výrobců, kteří jsou pro tento obor přímo specializováni. Zajistí odborný posudek stavu vašeho domu a navrhnou optimální řešení. Pomohou vám například získat i dotace na zateplení. Právě oblast zateplení a snížení energetické náročnosti je nejžádanější. Myslete i na to, že když bude rekonstrukcí procházet více, než 25% obálky budovy, je nutný energetický štítek.

 

Co nejčastěji slouží ke snížení energetické náročnosti budov?

Průkaz energetické náročnosti budovy je při rekonstrukci v oblasti snížení tepelných ztrát a zvýšení komfortu bydlení vyžadován téměř vždy. Většinou se v této oblasti jedná o zateplení fasády, výměnu oken a vchodových dveří, zateplení sklepy nebo střechy. To jsou zásahy, kdy prochází rekonstrukcí mnohem více, než je 25% budovy. Můžete klidně zvolit i nový způsob vytápění. V současnosti je možné dostat i vysoké dotace na kotle. O všem vás mohou informovat znalci firmy CERPAD.

Detailní informace najdete na www.cerpad.cz.

Související příspěvky

Jakým způsobem větrat zimní zahradu

redakce

Poler pike mon posel

redakce

Venkovní, vertikální nebo “normální”? Zvolte si ty pravé žaluzie pro vás

redakce