Image default
DŮM

Nebojte se mrazů, izolujte!

Rychlý příchod podzimu a chladného počasí mnoho z nás zaskočil, urychlil se i začátek topné sezóny. A majitelé rodinných domů jako každý rok přemýšlí, jak bude zima dlouhá a jak vysoké budou účty za vytápění.

Abychom nemuseli tolik topit, je potřeba teplo udržet v domě a zamezit tak jeho unikání. Izolace je tak nezbytná, tradičně vyřešíme zateplení fasády nebo výměnu oken a dveří, přesto ale většina tepla uniká stále. Vysvětlení je jednoduché a známe ho už z dob základní školy. Teplý vzduch stoupá vzhůru a tak pokud není izolace stropu perfektní nebo dokonce chybí úplně, teplo z domu nám unikne. Na největší plochu v domě jednoduše zapomínáme a přitom nám skrz ní může mizet až třetina tepla a zbytečně platíme vysoké částky za vytápění.

https://magazin.realizacebydleni.cz/dum/izolace-vam-dokaze-snizit-naklady-na-vytapeni/

Izolovat strop není nijak složité a nemusíte se obávat nepořádku, prachu a spousty cizích lidí ve vašem domě ani stavět lešení a loučit se s pěstěnou zahradou kvůli skladování materiálu. Aplikace foukané minerální izolace je rychlá a hotová za pár hodin, aniž by vás jakkoli omezila v běžném užívání domu. Izolační materiál se na vybrané místo aplikuje foukáním za pomoci speciálního stroje a na místo určení je dopravena hadicí. Zásobník s materiálem, nářadí a ostatní potřebné věci jsou umístěné na korbě nákladního auta, které parkuje před domem. Díky technologii foukání se izolant dostane i do nejmenších škvír a mezer, vytváří tak souvislou neporušenou plochu a tak nevznikají žádné tepelné mosty. Jako izolační materiál se používá minerální vlna, která je nehořlavá, odolná proti plísním i škůdcům a nesaje vodu.

Izolace stropu minerální pěnou ochrání váš dům před úniky tepla a udrží ho uvnitř, čímž můžete ušetřit až třetinu nákladů na vytápění. Zároveň vám slouží i v létě, kdy zabraňuje přehřívání místností pod střechou a udržuje v nich příjemnou teplotu.

Související příspěvky

Vybíráte čistírnu odpadních vod? Měli byste vědět, že…

redakce

Luxusní bambusové ručníky pro dokonalý požitek z koupání

redakce

SATJAM jako první ve svém oboru smí využívat označení Česká kvalita

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.