INSPIRACE

Trendem letošního podzimu jsou šedé podlahy

Jako každý rok i tento podzim, přicházejí interiéroví designéři s trendy v oblasti bydlení. Ačkoli se to může zdát překvapivé, trendem letošního podzimu je šedá barva a to zejména na podlahách v bytech i rodinných domech. Šedá, která byla dlouho považována za smutnou, fádní a depresivní barvu prošla v posledních letech velmi výraznými změnami. Neexistuje jen jeden odstín šedivé barvy, ale hned několik, z nichž řada působí na naši mysl opravdu příjemně. Zářným příkladem jsou vybrané vzory podlahoviny Thermofix. Jedná se o podlahovou krytinu od společnosti Fatra – českého specialisty na výrobu vinylových podlah.

 

Proč právě vinylové podlahy?

V první řadě mají výborné materiálové i užitné vlastnosti. Vinylové podlahy Thermofix jsou odolné proti poškození nárazem, opotřebení, vlhkosti a mají výborné zvukové i tepelné izolační schopnosti. Co se týká designu, přivedla společnost Fatra tuto vinylovou imitaci přírodního dřeva a kamene po vizuální stránce k dokonalosti. Právě díky tomu může mít elegantní a stylový nádech i šedá barva, která je tak nabízena hned v několika variacích.

 

Šedá promění váš interiér

Tipem interiérových designerů jsou šedé odstíny. Světle šedé až bílé vzory na podlahové krytině evokují pocit čistoty a moderního prostoru. Dodají pokoji světlo a prostornost a je možné je kombinovat s nábytkem všech barev. Z kolekce Rustikal jsou v nabídce: Borovice sibiřská, Buk či Dub kouřový. Kolekce Elegance nabízí například Dub bělený nebo Platan. Samozřejmostí je i imitace kamene – například vzory Břidlice standard bílá nebo černá.

 

Náhledy uvedených vzorů, jejich vizualizace v interiéru a další vzory podlah Thermofix najdete na www.fatrafloor.cz nebo na http://showroom.fatrafloor.cz/

 

 

Související příspěvky

Nový vzhled ložnice díky povlečení

redakce

Proč se zajímat o LED osvětlení a v čem spočívá jeho výhoda?

redakce

Jak na chov krevetky Caridina dennerli?

redakce