DŮM

Sklo jako mechanický zábranný systém

Největší počet trestných činů je stále zjišťován v oblasti majetkové kriminality. Zejména jde o krádeže vloupáním do bytů, rodinných domků, rekreačních a komerčních objektů. Z policejních statistik vyplývá, že 37% veškerých vloupání je uskutečněno okny a hodnota škod způsobených krádežemi vloupáním činila v roce 2010 2,3 biliónu Kč.

Jak ochránit majetek a případně i zdraví občanů?

Pokud se zaměříme na mechanické zábranné systémy, jedním z možných řešení je bezpečnostní sklo. Sklo se dnes dá použít jako efektivní zábranný systém při zachování všech výhod, které prosklené plochy nabízí.

Nejběžněji používanými bezpečnostními skly pro zajištění ochrany osob a majetku jsou vrstvená bezpečnostní skla STRATOBEL / STRATOPHONE od společnosti AGC Glass Europe (dále jen AGC).

Vrstvené sklo (někdy nepřesně označované jako lepené či pod starým obchodním názvem Connex) se skládá ze dvou či více tabulí skla a jedné či více polyvinylbutyralových mezivrstev (PVB fólií), které se vyznačují mimořádnou pevností, pružností a přilnavostí. Tyto vlastnosti zaručí, že v případě rozbití skla zůstanou střepy přichyceny k fólii a nerozletí se samovolně do okolí.

Struktura složení (počet mezivrstev a skleněných tabulí) pak určují úroveň bezpečnosti z hlediska ochrany osob a majetku.

V případě opakovaných pokusů o vloupání za použití těžkých nástrojů působí Stratobel / Stratophone preventivně nebo zpomaluje vytvoření prostoru pro vniknutí. I když sklo praskne, drží pevně a dále působí jako bariéra až do doby, než je vyměněno. (Vícevrstvá struktura: počet tabulí a PVB mezivrstev se určuje od případu k případu).

Hlavním principem Stratobelu / Stratophonu je možnost různé skladby skel a PVB vrstev s cílem vyhovět veškerým požadavkům na bezpečnost a estetiku.

Protože okna propouští do interiéru nejen světlo a teplo, ale i nepříjemné zvuky, AGC ve své škále nabízí také skla STRATOPHONE. Jedná se o bezpečnostní vrstvená skla se speciální akustickou fólií. Díky ní vrstvené sklo kromě základní bezpečnostní funkce poskytuje také zvýšenou protihlukovou izolaci.

Vrstvené bezpečnostní sklo Stratobel / Stratophoneje z hlediska bezpečnosti a odolnosti proti vloupání rozhodně efektivnějším řešením v porovnání s nákladnými, na údržbu náročnými a často neestetickými zábrannými systémy, jakými jsou různé nalepovací fólie či mříže.

STRATOBEL / STRATOPHONE zabezpečí domov před vloupáním či vandalismem a zároveň ochrání před poraněním a nadměrným hlukem.

Více informací nejen o vrstvených bezpečnostních sklech naleznete na webových stránkách společnosti AGC Glass Europe www.YourGlass.com nebo nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese petra.chrudimska@eu.agc.com.

Související příspěvky

Letošní ročník veletrhu Střechy Praha je minulostí! Jaké produkty oslnily?

redakce

Stínící technika pro váš dům

redakce

Lehké plechy jsou moderní variantou střešní krytiny

redakce