DŮM STAVBA

Jak vybrat stavební společnost, která provede revitalizaci panelového domu?

Revitalizace panelového domu je komplexní soubor stavebních úprav a činností, které se na panelovém domě provádí z důvodů snížení ekonomiky jeho provozu a také z důvodů zvýšení komfortu bydlení a prodloužení životnosti jednotlivých stavebních částí. Náklady na vytápění a provoz mohou být po úspěšně provedené revitalizaci až o 60% nižší, oproti stávajícím. Je však velmi důležité vybrat tu správnou firmu.

 

Ne všechny nabízí komplexní souhrn prací

IMG_0099Na našem trhu je možné najít hned několik desítek firem, které jsou specializované pro oblast revitalizace panelových domů. Rozdíly v kvalitě, zkušenostech a komplexnosti nabízených prací jednotlivých firem jsou obrovské. Mnohé firmy se totiž specializují jen na zateplení fasád bytového domu a tvrdí, že se jedná o proces revitalizace. Zateplení fasády sice je jedním z kroků při revitalizaci, rozhodně však ne jediným. Dále se jedná o výměnu oken, zateplení střechy, opravy střechy, rekonstrukce balkonů a lodžií společně se zábradlími a prostě o opravdu a modernizaci všech částí, tvořících obálku panelového domu. Najděte si tedy firmu, která nabízí komplexní stavební práce a je ve svém oboru pravým profesionálem.

 

Specialisté nenabízí jen práce, ale také služby

Specialisté v oboru revitalizace panelových domů nenabízí jen stavební a rekonstrukční práce, ale také různé služby. Tou základní by mělo být třeba posouzení stavu objektu termokamerou, aby se zjistilo, kde a jak využít jednotlivá řešené nejlépe. Dále mohou specializované společnosti zajistit energetické audity, průkazy energetické náročnosti budov, projektové dokumentace pro stavební povolení a vlastní realizaci stavby, studie proveditelnosti, odborné posudky, administraci žádosti o dotace, vyřízení stavebního povolení včetně kolaudace staveb. Mezi nejzkušenější firmy na trhu v této oblasti se v současnosti řadí Jumar s.r.o., která byla založena již v roce 1999.

11

Detailní informace o společnosti můžete najít přímo na www.jumar.cz.

 

Související příspěvky

Čistírny odpadních vod – moderní řešení

redakce

Nejste spokojeni s vašimi výdaji za vytápění?

redakce

Kolébka nemusí být jen pro děti!

redakce