TIPY ZAHRADA

Co dělat, když se vám na jaře nebude dařit úprava bazénové vody?

Vzhledem k tomu, že zima je na ústupu a teploty podle nejnovějších předpovědí nebudou pod bod mrazu klesat ani v noci, bude letos možné provést odzimování bazénu zřejmě o něco dříve než v loňských letech. Pro mnoho majitelů zahradních bazénů je to dobrá i špatná zpráva. Asi začne dříve i koupací sezona, ale ještě předtím je zapotřebí dostat vodu v domácím bazénu do skvělé kondice. A to nemusí být vůbec jednoduchý úkol. Co když se to nebude dařit?

 

algicid-3-lJaké jsou nejčastější problémy s bazénovou vodou na jaře?

Problémů s kvalitou bazénové vody v jarním období může být hned několik. Parametry bazénové vody mohou být zcela rozhozené a to i v případě, že jste měli bazén před zazimováním v naprostém pořádku. Nesmíte také zapomínat na to, že na jaře velké množství nové vody dopustíte. Ze všeho nejdříve je zapotřebí srovnat hodnotu pH. Pořiďte si kvalitní pH tester a podle výsledků testu upravte vodu pomocí přípravků pH plus nebo pH Minus. Je možné, že naměřená hodnota pH bude vysoká nebo nízká. Záleží na tom, zda dopouštíte domácí bazén vodou ze studní či vrtů nebo z vodovodního řadu. Dost pravděpodobně bude na nízké hodnotě také koncentrace aktivního chloru (nebo jiné oxidační látky) v bazénové vodě. Opět s pomocí chlor testeru zjistěte, kolik chloru je potřeba doplnit a podle výsledné hodnoty upravte vodu vhodným přípravkem bazénové chemie. Zejména u bazénů, které v zimě nebyly zakryty krycí plachtou, hrozí zvýšené riziko tvorby řas. Buďte na tuto situaci připraveni a ve své výbavě mějte k dispozici kvalitní Algicid proti řasám. Zní to jednoduše, ale realita je často naprosto odlišná.

 

Co dělat, když se nedaří dostat parametry vody do optimálních hodnotAlgicid-1-L

Nadávkovat správné množství chlorových přípravků, zvýšit nebo snížit hodnotu pH do optimálního intervalu a případně se postarat o zlikvidování řas. Takhle to vypadá velice jednoduše, ale mnoha majitelům zahradních bazénů se na jaře často stává, že ať dělají, co dělají, dostat vodu do správné kondice se prostě nedaří. A to ani v případě, že dodržují přesné dávkování podle instrukcí výrobce bazénové chemie. Co je na vině? V mnoha případech je to hlavně nízká kvalita přípravků bazénové chemie, které prostě nemají dostatečné účinky. Mnozí majitelé domácích bazénů kupují levnou bazénovou chemii ve snaze ušetřit na provozu bazénu, ale realita bývá jiná. Levných a méně kvalitních přípravků bazénové chemie spotřebujete na úpravu vody mnohem větší množství. Mnohdy ani množství, uváděné na etiketě přípravku jeho výrobcem, nestačí a pak musíte stále přidávat a trápit se s nekončící úpravou bazénové vody. Pokud se vám nedařilo upravovat bazénovou vodu se stávajícími přípravky, zkuste pro letošní sezonu vsadit na kvalitu a změnit značku. Mezi nejkvalitnější značky bazénové chemie na českém trhu se řadí bazénová chemie PWS, vyvíjená, vyráběná a testovaná v laboratořích firmy Techneco, dlouholetého specialisty v oboru čištění a úpravy vod.

 

Detailní informace a nabídku najdete přímo na www.eshop.techneco.eu.

48000410-l

 

Související příspěvky

Generální úklid a mytí oken v Praze

redakce

Jaký domácí mazlíček je vám souzený?

redakce

Trpíte bolestmi hlavy? Třeba za nimi stojí vaše staré žárovky

redakce