DŮM

Izolace stropu pomůže ušetřit náklady za topnou sezónu

Ve většině rodinných domů už musíme topit, jinak bychom měli doma zimu. A jako každý rok, i tentokrát se hrozíme vyúčtování za topnou sezónu. Náklady na ni ale lze snížit s izolací stropu.

Pokud máte pocit, že topíte víc a víc a na teplotě v domě to není znát, nejspíše vám teplo uniká i díky špatné nebo žádné izolaci. To je nejčastější bolístka rodinných domů, a jako první řešení nás většinou napadne vyměnit okna nebo dveře nebo začít zateplovat fasádu. Nejvíce tepelných ztrát v domě však vzniká u stropu. Jak víme z hodin fyziky v základní škole, teplý vzduch jde nahoru a pokud ho nic nezastaví, tedy nemáme strop dostatečně izolovaný, ve stoupání pokračuje a nám hodně tepla stropem unikne. Musíme pak více topit, a tedy i více platit, abychom si doma udrželi příjemnou teplotu. Efektivní a rychlé řešení je foukaná minerální izolace. Ta pomůže v zimě ušetřit až třetinu nákladů za vytápění a své využití má i v létě, kdy chrání obytné prostory před přehříváním.

To, že topná sezóna už začala, ničemu nevadí. Izolace stropu je hotová za několik hodin, bez vyklízení domácnosti, nutnosti přestat topit a dalších příprav. Nepotřebujete ani lešení ani náhradní bydlení, profesionální firma umí váš strop izolovat během pár hodin a nijak vás neomezí. Pomocí technologie foukání je na určené místo přiveden izolační materiál hadicí, která vede ze zásobníku materiálu. Ten je, spolu s dalším vybavením, umístěn na zaparkovaném autě před domem a není tak potřeba ani žádná velká plocha na uskladnění potřebného materiálu. Po skončení prací si pracovník vše opět sbalí do auta a odveze, celá realizace tak proběhne rychle a nezůstane po ní nepořádek. Izolant se díky foukání dostane do všech škvír a mezer, zamezí vzniku tepelných mostů a zajistí opravdu dokonalou izolaci.

Zateplení stropu vám může ušetřit až 30 % nákladů na vytápění vašeho domu, návratnost investice do foukané izolace je tak v porovnání s jinými druhy zateplení velmi krátká.

Související příspěvky

Pořídili jsme fotovoltaiku

redakce

Vyzdobte si domov vánočním osvětlením

redakce

Zateplování budov – Důvody ekonomické i technické

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.