DŮM

Izolace stropu pomůže ušetřit náklady za topnou sezónu

Ve většině rodinných domů už musíme topit, jinak bychom měli doma zimu. A jako každý rok, i tentokrát se hrozíme vyúčtování za topnou sezónu. Náklady na ni ale lze snížit s izolací stropu.

Pokud máte pocit, že topíte víc a víc a na teplotě v domě to není znát, nejspíše vám teplo uniká i díky špatné nebo žádné izolaci. To je nejčastější bolístka rodinných domů, a jako první řešení nás většinou napadne vyměnit okna nebo dveře nebo začít zateplovat fasádu. Nejvíce tepelných ztrát v domě však vzniká u stropu. Jak víme z hodin fyziky v základní škole, teplý vzduch jde nahoru a pokud ho nic nezastaví, tedy nemáme strop dostatečně izolovaný, ve stoupání pokračuje a nám hodně tepla stropem unikne. Musíme pak více topit, a tedy i více platit, abychom si doma udrželi příjemnou teplotu. Efektivní a rychlé řešení je foukaná minerální izolace. Ta pomůže v zimě ušetřit až třetinu nákladů za vytápění a své využití má i v létě, kdy chrání obytné prostory před přehříváním.

To, že topná sezóna už začala, ničemu nevadí. Izolace stropu je hotová za několik hodin, bez vyklízení domácnosti, nutnosti přestat topit a dalších příprav. Nepotřebujete ani lešení ani náhradní bydlení, profesionální firma umí váš strop izolovat během pár hodin a nijak vás neomezí. Pomocí technologie foukání je na určené místo přiveden izolační materiál hadicí, která vede ze zásobníku materiálu. Ten je, spolu s dalším vybavením, umístěn na zaparkovaném autě před domem a není tak potřeba ani žádná velká plocha na uskladnění potřebného materiálu. Po skončení prací si pracovník vše opět sbalí do auta a odveze, celá realizace tak proběhne rychle a nezůstane po ní nepořádek. Izolant se díky foukání dostane do všech škvír a mezer, zamezí vzniku tepelných mostů a zajistí opravdu dokonalou izolaci.

Zateplení stropu vám může ušetřit až 30 % nákladů na vytápění vašeho domu, návratnost investice do foukané izolace je tak v porovnání s jinými druhy zateplení velmi krátká.

Související příspěvky

Jak zjistit, jestli revitalizace bytových domů nebude jen zbytečnou investicí společných peněz?

redakce

Tepelná čerpadla Stiebel Eltron

redakce

Není šev jako šev, aneb jak poznat kvalitní sedací vaky

redakce